TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rize Havalimanı'nın Açılış
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 
Sık tuvalete gitme, psikolojik
 
Bayim Olur musun Franchising
 
Cam filmlerine limit geliyor
 
Bu minibüste para geçmiyor
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2017 (129)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)

» » Kışlık Yakacak Derdi, Ölüm Getirdi!

Kışlık Yakacak Derdi, Ölüm Getirdi!

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 17-10-2017, 12:39
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Derenin getirdiği kütükleri almaya çalışırken dalgalara kapılarak kaybolmuş
- Rize'nin Fındıklı ilçesinde Erol Çabuk isimli vatandaş, Çağlayan Deresi'nin denize döküldüğü sahilde dere sularının şiddetli yağışların ardından getirdiği kütüğü almaya çalışırken dalgalara kapılarak kayboldu
- Kayıp şahsı arama çalışmaları denizin bulanık ve aşırı dalgalı olması nedeniyle başlatılamadı

 

 

 

Rize'nin Fındıklı ilçesinde Erol Çabuk isimli vatandaş, Çağlayan Deresi'nin denize döküldüğü sahilde dere sularının şiddetli yağışların ardından getirdiği kütüğü almaya çalışırken dalgalara kapılarak kayboldu. Kayıp şahsı arama çalışmaları denizin bulanık ve aşırı dalgalı olması nedeniyle başlatılamadı.

 

 
Edinilen bilgiye göre, Fındıklı ilçesinde oturan Erol Çabuk (53) Çağlayan Deresi'nin şiddetli yağış nedeniyle debisinin yükselmesi üzerine "Dere şimdi çok kütük ve odun getirmiştir" diyerek evden ayrılarak derenin denize döküldüğü sahile gitti. Bu sırada dere içinde büyükçe bir kütük gören Çabuk, kütüğü almaya çalışırken gelen dev dalganın etkisi ile sulara kapılarak gözden kayboldu. Çevredekiler yakınlarına ve polise haber vermesinin ardından bölgeye Kıyı Emniyeti, Sahil Güvenlik, AFAD ve AKUT ekipleri gönderildi. Denizin bulanık ve dalgalı olması nedeniyle denizde bir arama çalışması başlatılamazken, Rize Valisi Erdoğan Bektaş olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.
Çabuk'un akrabası Mustafa Besli, kayınbiraderinin her yağıştan sonra mutlaka dere ağzına sel sularının getirdiği kütükleri toplamaya gittiğini belirterek "Her selden sonra buraya gelirdi. 'Çağlayan Deresi kütük getirir' diye dere ile denizin birleştiği noktaya giderdi. Eve gelmiş 'Ben odun toplayacağım' demiş. Büyük bir kütük görmüş, onu almak istemiş. Günü bitmiş. Elimizden bir şey gelmez. Halbuki evi kaloriferliydi. İhtiyacı olsun olmasın odun toplardı. Alışkanlık" ifadelerini kullandı.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı