ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Rize'de şehir hastanesi deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilecek

Rize'de şehir hastanesi deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilecek

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 23-11-2017, 13:36
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

- Rize'de havalimanın ardından şehir hastanesi de deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilecek
- Rize Valisi Erdoğan Bektaş:
- "Şehir hastanesini yapacak araziyi bulamadığımız için son çare deniz doldurularak yapılmasına karar verildi"
- İnşaat Mühendisi Murat Yazıcı'',dolgu alanlarında inşaat yapılmasına mühendis olarak doğru bulmuyoruz''

 

 

 

Rize’de bir süredir yapılması planlanan şehir hastanesinin İslampaşa mahallesi sahilinde 200 dönümlük bir dolgu alanı üzerine deniz doldurularak yapılacağı belirtildi.
Rize'nin Pazar ilçesinde dolgu çalışmaları süren Rize Artvin Havalimanı'nın ardından yeni yapılacak hastanenin de deniz doldurularak yapılması için İslampaşa mahallesinde zemin ve derinlikle ilgili çalışmalar başlatıldı. Zemin ve derinlikte teknik bir sorun çıkmaması halinde bin 500 yatak kapasiteli hastane İslampaşa mahallesinde deniz doldurularak Rize'ye kazandırılmış olacak.
Hastanenin yapım süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize'de hastane inşaatı için arazi sorununa dikkat çekti. Bektaş "Rize'de uzun süredir büyük bir hastane yapımı talebi var ve bizler de bu doğrultuda çalışmalar başlatmıştık ancak yaptığımız çalışmalar neticesinde bu büyüklükte bir hastaneyi oturtacak bir arazi, yer bulamadık. Çünkü yapılacak şehir hastanesi çok büyük bir arazi üzerine inşa edilmesi lazım. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanımızın talimatıyla deniz dolgusu yapılarak tıp fakütesinin karşında bir şehir hastanesi yapımı için çalışmalar başlamıştır. Ancak bu hemen yarın yapılacak anlamına da gelmesin. Çünkü sondaj çalışmaları yapıldıktan sonra kesin bir sonuç ortaya çıkacaktır" diye konuştu.
İnşaat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı Murat Yazıcı ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için hastane önemli ancak dolgu alanlarında yapılaşmaya sıcak bakmıyoruz. Çünkü ileride taşkınlar ve benzeri durumlarla ilgili endişelerimiz var. Ayrıca trafik açısından bakıldığında yönlendirmeler nasıl yapılacak. Maliyet açısından bakıldığı zaman ise mevcut maliyetin 1,5 katı daha fazla bir maliyeti olacaktır. Yapılabilir mi yapılır çünkü Cumhurbaşkanımıza şu konuda katılıyoruz. Rize arazi bakımından zengin bir coğrafi yapıya sahip değil bu anlamda eksileriyle artılarıyla değerlendirilip karar verilmesi gerekiyor'' dedi.


  • rizeli
  • 23 Kasım 2017 13:50
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  İslampaşa Mahallesinde Tıp Fakültesinin karşısında Denizin doldurularak yapılması en isabetli alternatif olur. RİZE ŞEHİR HASTAHANESİ Rizemizin 50 yıllık sağlık ihtiyacına cevap verecektir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün yetkililerin bu Projenin takipçisi olmasını bekliyoruz. 

  • Metehan
  • 29 Kasım 2017 18:18
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  Tamamam yanılş. şehir hastanesi sonuçta merkez hastanesi değil. merkezde bu kadar varken bence ilçelere yapılabilir. illa denize sıfırmı olacak bu hastane. deniz üstünde yapılması uygun değildir. sanki başka problemleri çözdü arkadaşlar deniz üzerine yapınca tamam olacak.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı