Samsung, 'Rize' İçin Marka
 
Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (75)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » Narkotik Eğitim Tırı Rize'de

Narkotik Eğitim Tırı Rize'de

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 13-04-2018, 11:17
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Narkotik Eğitim Tırı Rize'deİstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı "Narkotik Eğitim Tırı" Rize'ye geldi.

Proje kapsamında kente gelen eğitim tırını, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile öğrenciler gezdi.

Bektaş ve beraberindekilere, eğitmenler tarafından, uyuşturucu maddenin zararları hakkında bilgiler verildi.

Bektaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bağımlılık yapan her şeyin zarar verdiğini ifade ederek, "Bu uyuşturucu sorunuyla baş etmenin yollarını bulmamız gerekiyor. Bağımlılık. Adı üzerinde. Neyi bağlıyoruz?. İradeyi bağlıyoruz. Bağladığımızda gerçekten ortada özgür bir birey kalmamış oluyor. Biz okullar bölgesinde ve birkaç bölge de daha bu tırı konuşlandırmak istiyoruz. İstiyoruz ki söylediğimiz, duyduğumuz, okuduğumuz, yazdığımız 'bağımlılık yapan maddeler zararlıdır' fikrinin gerçeğini görebilmek." dedi.

11. sınıf öğrencisi Makbule Papaker ise öğrencilerin uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Tırda uyuşturucu madde bağımlılığının zararlarını gördük. Üstelik başlayıp daha sonra bırakmış olan arkadaşların yazdıklarını da okuduk. Öğrencilerin bu yazılanlardan pay çıkarması gerekir. Kesinlikle kullanılmaması gereken bir şey. Sonuçta insan arkadaşını çok iyi seçmelidir. Bülbül güle, karga çöpe götürür." diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı