YSK seçime girecek partileri
Zehiroğlu; " Batmış
İMEAK DTO’nun yeni Meclis
ALERJİ MEVSİMİ KAPIDA
Muharrem Usta'dan "Timsah
YOUTUBE'DAN MP3 VE MP4 NASIL
KULAK ÇINLAMANIZIN NEDENİ CEP
Sedat Peker Durmuyor!

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Nisan 2018 (109)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)

» » Narkotik Eğitim Tırı Rize'de

Narkotik Eğitim Tırı Rize'de

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 13-04-2018, 11:17
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
Narkotik Eğitim Tırı Rize'deİstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı "Narkotik Eğitim Tırı" Rize'ye geldi.

Proje kapsamında kente gelen eğitim tırını, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile öğrenciler gezdi.

Bektaş ve beraberindekilere, eğitmenler tarafından, uyuşturucu maddenin zararları hakkında bilgiler verildi.

Bektaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bağımlılık yapan her şeyin zarar verdiğini ifade ederek, "Bu uyuşturucu sorunuyla baş etmenin yollarını bulmamız gerekiyor. Bağımlılık. Adı üzerinde. Neyi bağlıyoruz?. İradeyi bağlıyoruz. Bağladığımızda gerçekten ortada özgür bir birey kalmamış oluyor. Biz okullar bölgesinde ve birkaç bölge de daha bu tırı konuşlandırmak istiyoruz. İstiyoruz ki söylediğimiz, duyduğumuz, okuduğumuz, yazdığımız 'bağımlılık yapan maddeler zararlıdır' fikrinin gerçeğini görebilmek." dedi.

11. sınıf öğrencisi Makbule Papaker ise öğrencilerin uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Tırda uyuşturucu madde bağımlılığının zararlarını gördük. Üstelik başlayıp daha sonra bırakmış olan arkadaşların yazdıklarını da okuduk. Öğrencilerin bu yazılanlardan pay çıkarması gerekir. Kesinlikle kullanılmaması gereken bir şey. Sonuçta insan arkadaşını çok iyi seçmelidir. Bülbül güle, karga çöpe götürür." diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı