Emekliye yılda 2 maaş ikramiye
 
EL TİTREMESİ ÖNEMLİ
 
Kadınlar plajına rekor ilgi
 
Erdoğan ve Kalkavan Bir araya
  
Kanunen bisikleti kullanma
 
Liseli genç kız derede boğuldu
 
Kalkavan Ailesinin Acı Günü
 
Öpüşmek kısırlık yapabilir
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2017 (91)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)

» » Rize’den Gümüşhane'ye izinsiz nüfus kaydı yargıya taşındı

Rize’den Gümüşhane'ye izinsiz nüfus kaydı yargıya taşındı

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 12-01-2017, 12:23
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize’den Gümüşhane'ye izinsiz nüfus kaydı yargıya taşındı
- Rize’de bilgileri dışında nüfus kayıtları Gümüşhane iline taşınan 23 kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu

 

 

 

 

Rize’de bilgileri dışında nüfus kayıtları Gümüşhane iline taşınan 23 kişi konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
İkametgah kaydı almak için Rize İl Nüfus Müdürlüğü’ne giden bir gencin dikkati, Rize’de yaşayan bir çok kişinin bilgileri dışında nüfus kayıtlarının Gümüşhane’ye taşındığını ortaya çıkarmıştı. İsminin açıklanmasını istemeyen gencin iş başvurusu için Rize Nüfus Müdürlüğü’nden ikametgah kaydı çıktısı alması ve bu kayıtta annesinin isminin bulunmadığını görmesi ile ortaya çıkan skandalda çok sayıda kişinin bilgileri dışında nüfus kayıtlarının Gümüşhane’ye taşındığı belirlenmişti. Konu araştırıldığında ise annesinin Halk Eğitim Merkezi’nde dikiş-nakış eğitimi aldığı sınıf öğrencilerinin nüfus kayıtlarının hepsinin bilgileri dışında Gümüşhane’deki aynı beldeye alındığı ortaya çıktı. Yine aynı şekilde Rize’de bir sürücü kursunda eğitim gören bazı öğrencilerin de kimlik bilgilerinin bilgileri dışında alınarak nüfus kayıtlarının aynı beldeye nakledildiği belirlendi.
Mağdur iddialarına göre, Rize’de bir derneğin yöneticiliğini yapan S.Ö, nüfus kaydı nakilleri yapılan Gümüşhane’de bir süre önce bir balık lokantası açtı. Gümüşhane’deki belde belediyesi işletmeye ruhsat verebilmek için S.Ö.’den beldelerine belli bir oranda nüfus nakli sağlamasını istedi. S.Ö. de belediyenin talebini yerine getirmek için Rize’de temin ettiği kimlik bilgilerini belediyeye verdi. Usulsüzlüğün ikametgah kaydı almak için Rize İl Nüfus Müdürlüğü’ne giden bir gencin dikkati ile anlaşılması üzerine iki il arasındaki nüfus müdürlüklerinin kişilerin bilgisi dışında gerçekleştirilen nüfus nakillerini düzeltmek için çalışma başlatırken, olayın mağduru 23 kişi de savcılığa suç duyurusunda bulundular.
Öğrencilerin suçladığı S.Ö, yaptığı açıklamada, bir proje kapsamında öğrencilerin bilgisi dahilinde kimlik bilgileri alınarak Gümüşhane'deki bir belde belediyesine teslim edildiğini, burada farklı kimlik bilgileri ile karıştırıldığı için sorunun ortaya çıktığını belirtti. S.Ö olayın fark edilmesi üzerine gerekli kurumların harekete geçirilerek nüfus kayıtlarının yeniden Rize’ye alındığını sözlerine ekledi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı