Emekliye yılda 2 maaş ikramiye
 
EL TİTREMESİ ÖNEMLİ
 
Kadınlar plajına rekor ilgi
 
Erdoğan ve Kalkavan Bir araya
  
Kanunen bisikleti kullanma
 
Liseli genç kız derede boğuldu
 
Kalkavan Ailesinin Acı Günü
 
Öpüşmek kısırlık yapabilir
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2017 (91)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)

» » RİZE ANADOLU LİSESİ’NİN KAPATILMASI HUKUKİ DEĞİL!

RİZE ANADOLU LİSESİ’NİN KAPATILMASI HUKUKİ DEĞİL!

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 17-05-2017, 10:39
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize Anadolu Lisesi, valiliğin meslek lisesi sayısını artırma projesi kapsamında kapatılıyor. Öğrenimlerine başka bir okulda devam edecek olan öğrenciler ise duruma oturma eylemi yaparak tepki göstermişti. Konuya hukukçular da dahil oldu, Avukat Cevat Kazma, bu tür idari işlemlerde önceliğin kamu yararı olması gerektiğini dile getirdi.

 

 

 

Rize’de, valiliğin meslek liselerinin oranının artırılarak akademik liselerin oranının azaltılması projesi kapsamında şehirdeki ilk Anadolu Lisesi olan Rize Anadolu Lisesi’nin kapatılması kararı alındı. Bu okuldaki öğrenciler şehirdeki başka okullarda eğitim alacak. Okullarının kapatılacak olması nedeniyle üzgün olan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde duruma tepki göstererek oturma eylemi gerçekleştirmişti.

 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Avukat Cevat Kazma, bu tür idari işlemlerde önceliğin kamu yararı olması gerektiğini dile getirdi. Mesleki eğitim kadar, akademik eğitime de ihtiyaç olduğunu ifade eden Cevat Kazma, öğrencilerin eğitim seçeneklerinin azaltılmaması gerektiğini belirterek, alınan kararın yanlış olduğunu vurguladı.

 

Kendisinin de Rize Anadolu Lisesi’nden mezun olduğunu belirten Cevat Kazma, yapılan işlemin hukuki olabilmesi için amaç, şekil, sebep ve konu açısından uygunluğunun detaylıca araştırılması gerektiğinin altını çizdi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı