ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Çayeli Kuran Kursu Temel Atma Töreni Yapıldı

Çayeli Kuran Kursu Temel Atma Töreni Yapıldı

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 23-06-2017, 15:23
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından Çayeli ilçesi Büyükcaferpaşa Mahallesi’nde yapılacak olan Karahanlar Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun temel atma töreni yapıldı.

 

 

 

Temel atma törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın ve siyasiler, sivil toplum örgüt temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

 

1792 m2 arsa üzerinde 560 m2 taban alanına sahip, toplamda 3360 m2 olacak şekilde zeminle birlikte 6 kat olacak olan bina bünyesinde; mescit, idari birimler, derslikler, okuma salonları, ezber odaları, yatakhaneler, yemekhane ve toplantı salonu olacak. 150 öğrenciyi barındıracak kapasiteye sahip olacak olan kursun yaklaşık maliyeti 5 Milyon 550 Bin TL’dir.

 

 

 

Kur’an tilavetinin ardından Rize İL Müftüsü İsmail Yalçın’ın dua ve konuşmasıyla başlanılan törende AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal konuşmasına bu eserin hizmete kazandırılmasında emeği büyük olan hayırsever işadamı Hacı Raife ve Osman Karahan çiftene teşekkür ederek başladı. Karal “13 Nisan’da dualarla temel kazma işleminin başladığı inşaatın hafriyat işlemlerinde Rize Belediyesi, İl Özel İdaresi, ilçe ve belde belediyelerinin desteği ile tamamlanarak bugün itibariyle temelini atmış bulunuyoruz. Bundan sonra inşaatın tamamlanabilmesi için değerli hayırsever vatandaşlarımızın desteğine ihtiyaç vardır. Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından Çayeli ilçemizde yapılacak olan Karahanlar Bölge Yatılı Kur’an Kursumuzun kazandırılmasında arsayı bağışlayarak çok büyük katkıda bulunan Hacı Raife-Osman Karahan çiftine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu bina hizmete girdiğinde buradan yetişecek olan yavrularımız başta ailelerine layık evlat olarak yetişecek olup vatanına milletine hayırlı hizmetlerde bulunacaklardır.” Dedi.

 

Konuşmalarının ardından Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap birlikte temelini atmak için butona bastı. Daha sonra küreklerle ilk harçlar atıldı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı