Başakla Selfiye Ceza Yağdı!
Şırdanın maskotunu yaptılar
İnternet Aşkı Son Buldu!..
Son yaylacılar da döndü
 
YENİ FIESTA: DAHA ÇOK DUYGU,
 
TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2017 (54)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)
Temmuz 2017 (132)

» » "Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor"

"Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor"

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-11-2017, 10:22
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

"Kodlama Eğitimi Projesi’ kapsamında oluşturulan atölyelerin yedincisi İyidere İlçesinde açıldı.

 

 

 

 "Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor" sloganı ile Vali Erdoğan Bektaş’ın himayesinde yürütülen ‘Kodlama Eğitimi Projesi’ kapsamında oluşturulan atölyelerin yedincisi İyidere İlçesinde açıldı.
İyidere Merkez Ortaokulunda bünyesinde oluşturulan kodlama atölyesinin açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Rize Milletvekili Hikmet Ayar, İyidere Kaymakamı Orhan Altun, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete ve diğer yetkililer katıldı.
Burada bir konuşma yapan AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, atölyenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederken Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ta, bilgisayar destekli eğitim konusunda iki projeye öncelik verdiklerini belirtti.

 

 
Bektaş, " “Bunlardan birincisi; bütün öğrencilerimizin en azından günlük hayatta kullanabileceği düzeyde İngilizce öğrenebilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan interaktif dil öğrenme programı Dyned projesi, ikincisi de kodlama projesidir. Her iki projede de hiçbir kamu kaynağı kullanmadan çok ciddi yol aldık. Şuan itibariyle Rize genelinde bütün okullarımızda gerekli bilgisayar ve internet altyapısını oluşturduk. Bütün bunları gençlerimize daha iyi eğitim verebilmek ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilmek adına yapıyoruz. Yani her şey Türkiye’nin geleceği için.” dedi.


  • Metehan
  • 29 Kasım 2017 18:16
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  Yahu milleti heyecanlandırmayın. internette hazır sayfalardan hazır kodlar ile bu iş olmaz. sadece olsun diye bir işe girilirse zaman kaybından başka birşey değil. dersi veren eğitimci önce o konuda uzman olması lazım. fizik, kimya, v.b alanlarda görev yapan öğretmenler ile bu iş olmaz.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı