Samsung, 'Rize' İçin Marka
 
Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (75)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » "Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor"

"Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor"

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-11-2017, 10:22
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

"Kodlama Eğitimi Projesi’ kapsamında oluşturulan atölyelerin yedincisi İyidere İlçesinde açıldı.

 

 

 

 "Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor" sloganı ile Vali Erdoğan Bektaş’ın himayesinde yürütülen ‘Kodlama Eğitimi Projesi’ kapsamında oluşturulan atölyelerin yedincisi İyidere İlçesinde açıldı.
İyidere Merkez Ortaokulunda bünyesinde oluşturulan kodlama atölyesinin açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Rize Milletvekili Hikmet Ayar, İyidere Kaymakamı Orhan Altun, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete ve diğer yetkililer katıldı.
Burada bir konuşma yapan AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, atölyenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederken Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ta, bilgisayar destekli eğitim konusunda iki projeye öncelik verdiklerini belirtti.

 

 
Bektaş, " “Bunlardan birincisi; bütün öğrencilerimizin en azından günlük hayatta kullanabileceği düzeyde İngilizce öğrenebilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan interaktif dil öğrenme programı Dyned projesi, ikincisi de kodlama projesidir. Her iki projede de hiçbir kamu kaynağı kullanmadan çok ciddi yol aldık. Şuan itibariyle Rize genelinde bütün okullarımızda gerekli bilgisayar ve internet altyapısını oluşturduk. Bütün bunları gençlerimize daha iyi eğitim verebilmek ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilmek adına yapıyoruz. Yani her şey Türkiye’nin geleceği için.” dedi.


  • Metehan
  • 29 Kasım 2017 18:16
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  Yahu milleti heyecanlandırmayın. internette hazır sayfalardan hazır kodlar ile bu iş olmaz. sadece olsun diye bir işe girilirse zaman kaybından başka birşey değil. dersi veren eğitimci önce o konuda uzman olması lazım. fizik, kimya, v.b alanlarda görev yapan öğretmenler ile bu iş olmaz.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı