Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (73)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Rizeli Hafızlar Kutsal Topraklarda

Rizeli Hafızlar Kutsal Topraklarda

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 1-02-2018, 12:14
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize Hafızları Kutsal Topraklarda Bulunmanın Mutluluğunu Yaşıyor


Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile “Özel Rize 1. Tur” ve “Öğretmen Öğrenci Turu” programları kapsamında Umreye gönderilen öğrenciler, kutsal topraklarda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.
Merkez, Ardeşen ve Güneysu ilçelerinin organizesiyle 17-18 Ocak tarihlerinde Umre ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gönderilen; geçtiğimiz yıl icazet alan hafızlar, imam hatip öğrencileri ve vatandaşlar olmak üzere toplam 252 kişi, kutsal beldede ibadet mekânlarını ziyarette bulunuyor.
Bol bol tavaf eden öğrenciler, Arafat bölgesi içinde bulunan Cebel-i Rahme tepesini ziyaret ederek, Peygamber Efendimizin, nübüvvetle müjdelenmeden önce inzivaya çekildiği Nur dağındaki Hira mağarasında iki rekât namaz kılıp dua edebilme fırsatı buldular.
Medine şehrinin havasını da teneffüs eden öğrenciler, Peygamberimizin kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'de ibadet etmenin hazzını da yaşadılar.
Öğrenciler, Uhud şehitliği, okçular tepesi, mescitler, Peygamber Efendimizin amcası Hz. Hamza'nın kabri ve sahabe mezarlarının bulunduğu alanları görmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.
Umreciler, vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için dua ettiler.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı