Fakir - Elektrikli ev Aletleri
AŞKINIZI FAKİR İLE TAÇLANDIRIN
Karaca “Her şey Tamam Evlilik
Mutfaklarda Bir İlk, Fakir’den
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Şubat 2018 (84)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)

» » Rizeli Hafızlar Kutsal Topraklarda

Rizeli Hafızlar Kutsal Topraklarda

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 1-02-2018, 12:14
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
Rize Hafızları Kutsal Topraklarda Bulunmanın Mutluluğunu Yaşıyor


Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile “Özel Rize 1. Tur” ve “Öğretmen Öğrenci Turu” programları kapsamında Umreye gönderilen öğrenciler, kutsal topraklarda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.
Merkez, Ardeşen ve Güneysu ilçelerinin organizesiyle 17-18 Ocak tarihlerinde Umre ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gönderilen; geçtiğimiz yıl icazet alan hafızlar, imam hatip öğrencileri ve vatandaşlar olmak üzere toplam 252 kişi, kutsal beldede ibadet mekânlarını ziyarette bulunuyor.
Bol bol tavaf eden öğrenciler, Arafat bölgesi içinde bulunan Cebel-i Rahme tepesini ziyaret ederek, Peygamber Efendimizin, nübüvvetle müjdelenmeden önce inzivaya çekildiği Nur dağındaki Hira mağarasında iki rekât namaz kılıp dua edebilme fırsatı buldular.
Medine şehrinin havasını da teneffüs eden öğrenciler, Peygamberimizin kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'de ibadet etmenin hazzını da yaşadılar.
Öğrenciler, Uhud şehitliği, okçular tepesi, mescitler, Peygamber Efendimizin amcası Hz. Hamza'nın kabri ve sahabe mezarlarının bulunduğu alanları görmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.
Umreciler, vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için dua ettiler.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı