Yeni Ford Focus, 20 Kasım'da
 
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 
Siyasi Parti Kulislerinde Yerel
FAKİR’DEN CUMHURİYET BAYRAMI’NA

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (95)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » RTEÜ’de Eczacılık Fakültesi Kurulmasına YÖK’ten Onay

RTEÜ’de Eczacılık Fakültesi Kurulmasına YÖK’ten Onay

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 6-04-2018, 10:45
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

RTEÜ’de Eczacılık Fakültesi Kurulmasına YÖK’ten Onay


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Senatosu’nun Eczacılık Fakültesi Kurulması yönünde almış olduğu karar Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından onaylandı. YÖK’ün bu kararı Bakanlar Kurulu’nda da kabul edildikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanacak ve böylece Fakülte kurulma işlemi tamamlanmış olacak.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Eczacılık Fakültesi’nin kuruluşuna YÖK tarafından onay verilmesi dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Senatomuz çok önceleri Üniversitemiz bünyesinde Eczacılık Fakültesi kurulması yönünde bir karar almıştı ve bu kararın onaylanması amacıyla YÖK’e yazmıştık. YÖK’ün Eczacılık Fakültesi’nin kurulmasını onaylaması için çok uğraşlar verdik ve nihayet bugün Eczacılık Fakültesi kurulması kararının YÖK Genel Kurulu tarafından kabul edildiğine dair yazı elimize ulaştı. Üniversitemiz bünyesinde Eczacılık Fakültesi kurulması Üniversitemiz ve Rize’miz için büyük bir önem taşımaktadır, bu fakülte bizim olmazsa olmazlarımızdandı. Çünkü Eczacılık Fakültesi ile birlikte hem Üniversitemize gelen nitelikli öğrenci gurubu artmış olacak, hem de Üniversitemizin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokul, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi şeklindeki sağlık yapılanması Eczacılık Fakültesi ile birlikte tamamlanmış oldu. RTEÜ Rektörü olarak bu karardan Üniversitemiz ve Rize’miz adına çok mutlu oldum, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Rektör KARAMAN, kararda ve onaylanması aşamalarında destek ve katkıları olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, ilimizin Milletvekillerine, YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Yekta SARAÇ’a, YÖK Üyelerine, Üniversitemiz Senato üyelerine çok teşekkür ediyorum dedi.
Rektör KARAMAN sözlerine şöyle devam etti: “Geliştirme Vakfımız, siyasilerimiz, STK’larımız ve yönetici arkadaşlarla birlikte uyum içerisinde bir ekip olarak tüm gücümüzü ve enerjimizi Üniversitemizin kalite odaklı büyümesi ve gelişmesi için harcıyoruz. Tercih edilen nitelikli bir Üniversite için modern eğitim-öğretim ve ar-ge altyapısı, nitelikli akademik kadro ve nitelikli öğrencinin olmazsa olmazlardan olduğunun farkında olarak hareket ediyoruz. Gelecek bugünden daha iyi olacaktır.”


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı