Karnede ödül ve cezanın ölçüsü
Ford’dan RTEÜ’ye Eğitim İçin
Rize’de Amatör Maçlar İptal
Her 100 çocuktan 20'sinde astım
İKİNCİ BAHAR RİZE'DE SAHNE ALACAK
ÇORUH EDAŞ YENİ YIL TEBRİK MESAJI
GALERİ MUZAFFER / YENİ YIL
ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ / YENİ

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2019 (118)
Aralık 2018 (156)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)

» » YABANCI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÇEBER’E ZİYARET

YABANCI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÇEBER’E ZİYARET

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-01-2019, 13:29

 

Rize’de eğitim ve öğretim gören bir grup yabancı öğrenci, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Serap Aydın ile birlikte Rize Valisi Kemal Çeber’i Makamında ziyaret etti.

Rize’de ki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören Suriyeli ve Iraklı öğrenciler ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim gören Burkina Fasolu ve Hindistan Keşmirli öğrenciler, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Serap Aydın ile birlikte Rize Valisi Kemal Çeber’i Makamında ziyaret etti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitimlerine devam etmekte olan Hindistan Keşmirli Musain Najar ve Burkina Fasolu Abdoo Razak, Türkiye de olmaktan ve RTEÜ öğrenim görmekten mutlu olduklarını ve ayrıca Vali Kemal Çeber’in kendilerini kabulden dolayı minnettar olduklarını ifade ettiler.

Vali Çeber de ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade ederek; “Farklı kültüre, dile ve renge sahip birbirinden değerli siz öğrenci arkadaşlarımızı Türkiye ve ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kendi ülkelerinize döndüğünüzde veya başka bir ülkeye gittiğinizde bizlerin ve ülkemizin gönüllü tanıtım elçileri olacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu ve misafir öğrencilere ziyaretin anısına çeşitli hediyeler verdi.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı