Samsung, 'Rize' İçin Marka
 
Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (75)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » NECMETTİN YAVAŞİ GÜVEN TAZELEDİ

NECMETTİN YAVAŞİ GÜVEN TAZELEDİ

Kategori: EĞİTİM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 26-01-2015, 11:06
  • Beğenmedim
  • +2
  • Beğendim

Necmettin Yavaşi Güven Tazeledi
İlim Yayma Yavaşi Devam Dedi

 

NECMETTİN YAVAŞİ GÜVEN TAZELEDİ

 İlim Yayma Cemiyeti Rize Şubesi 3. Olağan genel kurulu yapıldı. Yapılan seçim ardından yeni yönetim belirlendi. Başkan Necmettin Yavaşi yeniden seçildi.

 

Rize Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan İlim Yayma Cemiyeti Rize Şübesi 3. Olağan genel kuruluna; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Adnan Midilli, Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, Memur-Sen Rize Şube başkanı Resul Usta, Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin ve davetliler katıldı.

 

NECMETTİN YAVAŞİ GÜVEN TAZELEDİ

 

 

Genel Kurul Kuranı Kerim okunması ile başladı. Ardından saygı duruşu İstiklal Marşı, Divan Seçimi, Gündem Maddeleri okundu.

Açılış konuşmasını yapan başkan Necmettin Yavaşi, İlim Yayma Cemiyeti Rize Şubesinin 3. Olağan Genel Kurulunu yapmanın heyecanını, sevincini, coşkusunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek;

Cemiyetimizin amacı, memleketin kalkınmasına faydalı; dini, ahlaki, edebi, hukuki, içtimai ve fenni bilgileri yaymak; milli eğitim temel kanununun genel amaçlarında belirtilen milli, manevi, ahlaki, dini ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır. Bu amaçla 1951 yılında kurulan İlim Yayma Cemiyeti, gençlerimizi hayata hazırlamak, onlara milli ve manevi değerleri kazandırmak, vatan ve millet sevgisi aşılamak, geleceğimizin Türkiye’sini en iyi şekilde inşa etmek için çalışmaktadır. Manevi birikimleri yanında 21. yüzyılın bilim ve teknolojisinden istifade edebilen, alanlarında en iyi olmaya talip, özgür iradesinin farkında, geniş bir dünya görüşüne sahip gençlerin yetişmesi için çaba sarf etmektedir. İlim Yayma Cemiyeti Rize Şubesi 2001 yılında kuruldu. Kurulduğumuz yıl şube merkezini açtık ve öncelikle öğrenci evleriyle çalışmalarımıza başladık. Bu yıl iki öğrenci yurdunu hizmete açtık. Bu yurtlarda yaklaşık 200 gencimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği ölçüde gençlerimize yurt ve burs imkanı sağlamaktayız. Çalışmalarımıza ivme kazandıracak olan 450 kişilik öğrenci yurdunu 2 yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

NECMETTİN YAVAŞİ GÜVEN TAZELEDİ

 

 

Bütün bu çalışmaların arkasında değerli üyelerinin olduğunu ifade eden Yavaşi; “Gönüldeşlerimizin ve hayırseverlerimizin maddi ve manevi destekleri var. Bu hayırlı çalışmalar inşallah sizlerin desteğiyle daha ileri hedeflere ulaşacaktır. Çalışmalarımızı heyecanla, aşk ve şevkle sürdürmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimize bu imkanları sunarken onlardan ileriye dönük hiç bir maddi karşılık beklemediğimizi ifade ediyoruz. Onlardan sadece Allah ve Resulünün yolunda; Kuran ve Sünnet bilincinde olmalarını ve bu sorumluluğa ulaşmayı sağlayacak çabayı göstermelerini istemekteyiz. Cemiyetimizi kuran ve bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan 68 hayırsever işadamımızı rahmet ve minnetle anıyor Rize şubemizin kurulmasında emeği geçenlere, kurucu başkana, yönetim kurullarına, denetleme kurullarına, üyelerimize ve hayırsever gönül dostlarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

 

Ardından seçim yapıldı. İki yıllığına Rize’de görev yapmak üzere yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Yeni seçilen yönetim de şu isimler yer aldı. Necmettin Yavaşi, Yılmaz Topcan, Mustafa Çakır, Ali Öztürk, Alaettin Serdar, Savaş Tabak, Reşat Başkan

Yedek üyeliklere ise; “Mehmet Nuri Gezmiş, Mehmet Bilgin, Bayram Gündoğar, Halim Garip, İsmail Toprak seçildi.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı