TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rize Havalimanı'nın Açılış
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 
Sık tuvalete gitme, psikolojik
 
Bayim Olur musun Franchising
 
Cam filmlerine limit geliyor
 
Bu minibüste para geçmiyor
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2017 (129)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)

» » RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-02-2015, 14:29
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde açılış ve temel atma töreni

 

RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

 

 - Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Üniversitelerimiz bilgi çağı açısından ülkeleri öne çıkartan, gerçekten beşeri kaynağını bilgi üretecek konuma getiren müesseselerdir"

 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Merkezinde görüntüleme cihazlarının yer aldığı modern görüntüleme merkezi hizmete açıldı.

 

RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

 Açılış törenine, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı İsmail Kahraman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve diğer davetliler katıldı.

Açılış töreninin ardına heyet, görüntüleme merkezini gezerek Başhekim Hasan Türüt'ten bilgi aldı.

Heyet daha sonra Fener Mahallesi'nde, Doğuş Holding tarafından yapımı planlanan İlahiyat Fakültesi'nin temel atma törenine katıldı.

Hayati Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, bütün hizmetlerin niteliği itibarıyla insan odaklı olduğunu belirterek, "Sağlık ve eğitim doğrudan doğruya insanla ilgili hizmet alanlarının başında gelmektedir" dedi.

 

RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

 


Yazıcı, 2003 yılında bu yana bütçeleri yaparken ve oluşturuken oransal olarak en fazla artış yapılan alanların, insanla doğrudan doğruya ilgili alanlar olduğuna işaret ederek,"Birisi sağlık, diğeri ise eğitim alanıdır. Herşey insan içindir. Dünyayı değiştiren, dönüştüren, üreten ve tüketen insandır. İnsanı görmeyen, gözetmeyen ve dikkate almayan hiçbir oluşumun başarı şansı yoktur. Biz bunun idrakı içinde ve bilincindeyiz" diye konuştu.

Değişen ve gelişen dünyada en önemli güçün bilgi olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Onun için bu çağa bilgi çağı denilmektedir. Üniversitelerimiz bilgi çağı açısından ülkeleri öne çıkartan, gerçekten beşeri kaynağını bilgi üretecek konuma getiren müesseselerdir. Türkiye'nin her ilinde üniversite kurmanın da insan yetirştirme bakımından çok önemli görev olduğu idrakıyla 81 ilimizde üniversite açılışını gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Karaman ise üniversite açısından önemli bir gün olduğunu kaydederek, "Üniversite olarak iki farklı etkinliği birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 24 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip ve 2 bin öğrencinin eğitim göreceği modern ilahiyat fakültesine kavuşmuş olacağız" dedi.

 

RTEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Temeli Atıldı

 Konuşmaların ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı Kahraman ve Rektör Karaman, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e üniversitenin şiltini takdim etti.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı