Eşsiz Lezzetin Yeni Adresi Hayal
 
Belediye Esnaf El Ele
 
Otobüste taciz iddiasına gözaltı
 
İSTANBULSPOR EFSANE FUTBOLCUSUNU
 
Tıka basa doyarak zayıflayın
 
Cevizin beyin üzerine etkileri
 
"Kedicik"lerin suç duyuruları
 
Vatandaş Tek ATM’den Yüzlerce
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2017 (86)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)

» » "Mevsimlik işçi alımında torpil yok"

"Mevsimlik işçi alımında torpil yok"

Kategori: EKONOMİ
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 25-05-2017, 10:37
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

 

 

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaş çay kampanyasını değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi. Toplantının sürdüğü sırada telefonla arayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2017 yılı yaş çay taban fiyatının Cuma günü açıklanacağını bildirdi.
ÇAYKUR Genel Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenleyen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, 3 mayıs tarihinde başlayan yaş çay kampanyası döneminde şuan kadar 71 bin ton yaş çay aldıklarını belirterek günlük 8 bin 700 ton işleme kapasitesine ulaştıklarını söyledi. Elektrik kesintileri nedeniyle zaman zaman kapasite düşüklüğü yaşadıklarına dikkat çeken Sütlüoğlu, üreticilerin çay hasadı için aceleci davranmamaları uyarısında bulunarak "Çaylar çok taze ve kartlaşma riski yok. Özel sektörün çöl toprağının suya susamışlığı kadar çaya ihtiyacı var. Vatandaş ucuza çayını vermesin. Böyle olursa özel sektör çay fiyatını yukarı çekecektir. Vatandaş ucuza çay alana çay verdiğinde onlarda ucuza çay alıyor. Özel sektöre taban fiyatın altında çay almayın uyarısı yapıyoruz. Bazı özel sektör vatandaş sıkıştığında fiyatları aşağıya çekiyor. Bu ahlaki ve etik değil. Bunun çözümü vatandaşın çay vermemesidir. Üretici paniğe kapılmasın, acele etmesin. Biz taahhüt ettiğimiz çay kotasını alacağız. Önümüzde Ramazan ayı var diye acele ediliyor. Ramazan güzel bir aydır. Ramazan'da çalışılmaz diye bir şey yok. Bu acelecilikten vazgeçelim. Fırsatçı bazı özel sektör temsilcilerine fırsat vermeyelim. Çayı değerinde alıyorsa özel sektöre çay versin. Fiyatı düşürdüyse vermesin" dedi.

"Mevsimlik işçi alımında torpil yok"
ÇAYKUR'a alınacak bin 500 mevsimlik işçi için 28 bin 453 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Sütlüoğlu, "İşçi alımı adalet zemininde noter huzurunda ve yerel televizyonların canlı yayınla yapılacak. Kim bu kuradan çıkarsa işe o girecek. Hiç kimseye torpil yapılmayacak. Ben dahil kimsenin böyle bir imkanı olmayacak. Kimse torpil aramasın" uyarısında bulundu.
Yaş çay taban fiyatının açıklanacağı günün henüz belirlenmediğini ancak kısa bir süre sonra açıklanmasını beklediklerini ifade eden Sütlüoğlu'na bu sırada Özel Kalem Müdürü Hüseyin Keleş tarafından "Bakan arıyor" denilerek cep telefonu uzatıldı. Toplantıya bir süre ara veren ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüşen Sütlüoğlu dönüşte çay taban fiyatının cuma günü açıklanacağını bildirdi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı