Başakla Selfiye Ceza Yağdı!
Şırdanın maskotunu yaptılar
İnternet Aşkı Son Buldu!..
Son yaylacılar da döndü
 
YENİ FIESTA: DAHA ÇOK DUYGU,
 
TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2017 (57)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)
Temmuz 2017 (132)

» » Rizeli engelli vatandaş evine ilkel teleferikle ulaşım sağlıyor

Rizeli engelli vatandaş evine ilkel teleferikle ulaşım sağlıyor

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-09-2017, 11:15
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rizeli engelli vatandaş evine ilkel teleferikle ulaşım sağlıyor

 

 

Rize’de Ahmet Kur isimli engelli vatandaş evine, metrelerce yükseklikten geçen ilkel teleferik ile ulaşım sağlıyor.
Rize’nin Çayeli ilçesi Hassadıklar Mahallesi’nde yaşayan, ayaklarından engelli olan Ahmet Kur, evine giden yol olmadığı için ulaşımı ilkel teleferikle sağlıyor. Ayaklarından engelli olan Kur, teleferiğe binmekten başka çareleri olmadığından yakınıyor. Evlerine sadece çay bahçelerinin arasından dik patika yoldan gidildiğini ifade eden ev sakinleri, yollarının yapılması için yardım istiyor.
Ahmet Kur, yetkili makamlara müracaat ettiğini, sonuç alamadığını ve tek çare olarak beklediğini söyledi. Kur, sözlerine şu şekilde devam etti; ’’ Yol almak için çok uğraştım ve mücadele ettim ama olmadı. Yetkili mercilere müracaat ettim yine olmadı. Yapmadığım bir şey kalmadı artık. Son çarem artık beklemek" dedi.
Teleferikle ulaşım sağlarken defalarca düştüğünü ifade eden Kur, ’’Güvenecek birşeyim kalmadı. Teleferiğin sırmasına mı güvenelim. Bir güvencesi olamadan biniyorum. Teleferikten düşerek yaralandım. Çenem ve dizlerimde hasarlar oldu. İnip çıkamıyorum. Artık bir çare arıyorum’’ diye konuştu.


  1. ben burdan elestiri yapiyorumda  bazilarina batiyor.insan s u görüntüye ici aciyor  SN REIS AFRIKAYI ABAD etti ama kendi memleketi afrikayi yasiyor- SU NAFILE YÖNETICILER YÜZÜNDEN DEN INSAN AR EDER YAPAMSAN BIRAK CEK GIT ARKADAS REZIL INSANCIKLARIN YÜZÜNDEN RIZEMIZIN REZIL HALINE BAK  ELIN BELEDIYELERI SIVILTOPLUM ÖRGÜTLERI ARI  GIBI CALISIYORLAR KAPAI KAPI DOLASIP BÜYÜK SEHIR BELEDIYELERDEN OLSUN ANKARADA YATIP KALKIYORLAR BU YAVSAKLAR GÖZLERINI KAPAMISLAR KOTUK DERDINE DÜSMÜSLER   BEY ELIN VILAYETLERININ DAGLARINA OVALARINA NERDEYSE OTABAN GIBI YOLLAR YAPILIRKEN SIZ HALA BU CAGDA MILLETIMIZI NE HALLERDE YASATIYORSUNUZ  SIZLERE YUH OLSUN  YAZIKLAR OLSUN   sn REIS RAHMETLI ANANIN CANI ICIN BU MULAYIM OLMAMISLARI AL BIZIM BASIMIZDAN YAHU  -YANLIS ANLASILMASIN BEN RIZEDE SU AN YASAMIYORUM AMA KALBIM ORDA ATIYOR  HICMI KALBINIZ ACIMIYOR

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı