Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (61)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » Balık Değil Kiraz Var!..

Balık Değil Kiraz Var!..

Kategori: KARADENİZ
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 31-05-2017, 12:36
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

 

 

Trabzon’da av yasağının ardından balığın az ve pahalı olması satışları düşürdü. Moloz mevkiindeki balık pazarındaki esnaflar Ramazan nedeniyle satışlar düşünce tezgahları değişimine giderek meyve ve sebze satmaya başladı.
15 Nisan’dan itibaren denizlerde başlatılan av yasağının ardından balıkçı tezgahlarında değişiklik yaşandı. Ramazan ayının da gelmesiyle tezgahlardaki kültür balığına rağbet göstermeyen vatandaşlar olta balığının da az ve pahalı olması nedeniyle tezgahların önünden dahi geçmiyor. Trabzon’un Moloz mevkiindeki balık pazarındaki esnaflar satışlar düşünce tezgahları değişimine giderek meyve ve sebze satmaya başladı.
Vatandaşın alım gücünün düştüğünü belirten esnaf Burak Katırcı, “Balık satışları çok düşük olduğu için o yüzden satışları değiştirerek kiraza döndük. Alabalık eskiden 5 tanesi 10 lira iken şimdi 3 tanesi 10 lira oldu. Vatandaşın da alım gücü düştü. Bizde mecburen kiraza döndük. Yarın başka bir şey olursa yine satışları değiştireceğiz” dedi.
Vatandaşın bu sene balığa rağbet göstermediğini kaydeden Mehmetcan Örseloğlu ise, “Galiba herkes et tüketimine geçti. Tezgahlarda balık var ama satışlar durgun. Kültür balığının haricinde barbun, istavrit, mezgit ve çupra da var ama yasak olduğu için balık az bu yüzden fiyatlarda yüksek. Vatandaşlarda uzak duruyor” ifadelerini kullandı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı