Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 
Sedat Peker Yeniden Binlerce
 
Rize'de Maganda Kurşunu..!
 
Şimdi Rize'de Budget Zamanı!...
 
Mustafa Saymak Ligde Saydıracak!
  

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (83)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

Kategori: KARADENİZ
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 15-11-2015, 19:04
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

ARKADAŞLARININ CESEDİYLE  17 SAAT GEÇİRDİLER...

 

Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

 
- Bartın'da balık avına çıkan 6 metrelik teknenin Güzelcehisar kıyısında alabora olması sonucu 1 kişi öldü

Bartın'da dalga nedeniyle kayalara çarpan balıkçı teknesinin alabora olması sonucu teknedeki 1 kişi boğuldu, 2 kişi ise yüzerek kurtuldu.

Alınan bilgiye göre, Güzelcehisar köyünde balık avlamak için denize açılan Mustafa Kuloğlu (60), Kadir Güner (52) ve Selçuk Özkök'ün (42) bulunduğu tekne, dalgaların etkisiyle kayalara çarparak alabora oldu.

 

Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

 
Yan yatan tekneden düşen Kuloğlu, kayboldu. Güner ve Özkök, yüzerek kayaların arasındaki kumsallık alana çıkmayı başardı.

Arkadaşları tarafından kayalıkların kenarındaki sudan kıyıya çıkarılan Kuloğlu'nun hayatını kaybettiği belirlendi.

Balıkçıların durumu bildirmesi üzerine Amasra Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, kayalıklarda mahsur kalan iki kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı.

Dalgıçlar tarafından jetskiyle yürütülen çalışmaların dalga nedeniyle güçlükle sürdüğü bildirildi.

 

Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

 

 

Bartın'da balıkçı teknesinin alabora olması

- Kayalıklarda mahsur kalan 2 kişiyi kurtarma çalışmalarına yarın devam edilecek

Bartın'da balıkçı teknesinin alabora olması sonucu yüzerek çıktıkları kayalıklarda mahsur kalan 2 kişiyi kurtarma çalışmaları yarın ( bugün )  devam edecek.

Alınan bilgiye göre, Güzelcehisar köyünde balık avlamak için denize açılan 3 kişinin bulunduğu teknenin, dalgaların etkisiyle kayalara çarparak alabora olması üzerine yüzerek kıyıya ulaşan Kadir Güner (52) ve Selçuk Özkök'ün (42) kurtarılması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince çalışma başlatıldı.

 

Zargana Avı Ölüm Getirdi !..

 
Ekipler, bölgenin sarp kayalık ve uçurum olması nedeniyle karadan kurtarma yapamadı. Bunun üzerine jetski yardımıyla iki kişinin mahsur kaldığı bölgeye gelen Amasra Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı dalgıçları, Güner ve Özkök'e erzak ulaştırdı.

Ateş yakarak ısınmaya çalışan iki kişiyi kurtarma çalışmalarına, sabah saatlerinde yeniden başlanacağı bildirildi.

Bu arada, bölgeye gelen Vali Seyfettin Azizoğlu da kurtarma çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Bartın'da dalga nedeniyle kayalara çarpan balıkçı teknesinin alabora olması sonucu, tekneden düşen Mustafa Kuloğlu hayatını kaybetmiş, yüzerek kayaların arasındaki kumsallık alana çıkmayı başaran Güner ve Özkök, arkadaşlarının cesedini kayalıkların kenarındaki sudan kıyıya çıkarmıştı.

 


- Kayalıklarda mahsur kalan 2 kişi, Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı
                                           
Bartın'da balıkçı teknesinin alabora olması sonucu yüzerek çıktıkları kayalıklarda mahsur kalan 2 kişi, Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

Güzelcehisar köyünde balık avlamak için dün denize açılan 3 kişinin bulunduğu teknenin, dalgaların etkisiyle kayalara çarparak alabora olması üzerine yüzerek kıyıya ulaşan Kadir Güner (52) ve Selçuk Özkök'ün (42) kurtarılması için Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerince sabahın ilk ışıklarıyla çalışma başlatıldı.

Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına bağlı 2 sahil güvenlik botu ve bir dalış timi ile kıyıya ulaşan ekipler, Güner ve Özkök ile olayda hayatını kaybeden Mustafa Kuloğlu'nun cesedini bota alarak Bartın Limanındaki Deniz Komutanlığına getirdi.

Buradan ambulansla Bartın Devlet Hastanesine getirilen Güner ve Özkök tedavi altına alınırken, Kuloğlu'nun cenazesi aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Hastanede tedavisi devam eden Özkök, gazetecilere yaptığı açıklamada, zargana tutmak için tekneleriyle kayalık bölgeye geldiklerini, burada dalga nedeniyle teknenin yan yatması sonucu denize düştüklerini söyledi.

Denizde elbiselerini çıkartarak kendilerini kurtarmaya çalıştıklarını ifade eden Özkök, "Yüzerek kıyıya çıktık ancak Mustafa arkadaşımız boğuldu. Arkadaşımızın cenazesi de bizim yanımızdaydı. Amasra sahil güvenlik ekipleri kıyafet ve yiyecek getirdiler, orada ateş yaktılar. Onların sayesinde geceyi sıkıntısız geçirdik. Sabahın ilk ışıklarıyla da bizi kurtarmaya geldiler" dedi.

Bartın'da dün dalga nedeniyle kayalara çarpan balıkçı teknesinin alabora olması sonucu, tekneden düşen Mustafa Kuloğlu (60) hayatını kaybetmişti. Yüzerek kayaların arasındaki kumsallık alana çıkmayı başaran Güner ve Özkök, arkadaşlarının cesedini kayalıkların kenarındaki sudan kıyıya çıkarmıştı.

                                     


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı