Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (73)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » DOĞUM SANCISI TÜRKİYE'DE BAŞLADI, BATUM'DA DOĞURDU

DOĞUM SANCISI TÜRKİYE'DE BAŞLADI, BATUM'DA DOĞURDU

Kategori: KARADENİZ
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 8-11-2014, 12:27
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

DOĞUM SANCISI TÜRKİYE'DE BAŞLADI, BATUM'DA DOĞURDU

 

Artvin'in Borçka Camili (Macahel) Bölgesi Düzenli köyünde hamile bir kadına ulaşmak için karla mücadele ve sağlık ekiplerinin verdikleri mücadele objektiflere yansıdı. 
Borçka ilçesinde yolu kar nedeniyle kapanan 6 köyden biri olan Düzenli köyünde sancıları başlayan hamile kadın, yaklaşık 12 saatlik zorlu yolculuğun havanın kararması nedeniyle hastanın istikameti değiştirilerek yapılan protokolle Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum'da doğum yaptı. Gürcü doktorlar tarafından ameliyata alınan ve yaklaşık 20 dakika süren Feride Balcı’ya operasyonun ardından dünyaya gelen 3 kilogram ağırlığındaki Metin-Feride Balcı çiftinin bebeğine Yusuf adı verildi.
Kar nedeniyle yaklaşık ulaşıma 6 ay kapanan Gürcistan sınırındaki Camili bölgesinin Düzenli Köyünde yaşayan Feride Balci'nın (26) doğum sancılarının başlaması üzerine, yakınları 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi.

DOĞUM SANCISI TÜRKİYE'DE BAŞLADI, BATUM'DA DOĞURDU

 
Konuyla ilgili çalışma başlatan İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışanlarından oluşan 10 kişilik ekip, Camili bölgesine hareket etti. İlçe merkezinden yaklaşık 50 kilometre mesafedeki köye ulaşmak için Karayolları ekipleri de 1 kepçe, 1 Greyder, 1 dozer ve arazi aracıyla sabah erken saatlerde yol açma çalışması başlattı. Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulması nedeniyle çalışmaları güçlükle yürüten ekip, yolun ancak 15 kilometrelik kısmını açabildi. Feride Balci'yı Düzenli Köyünden alan 112 Acil Durum Müdürlüğüne ait paletli kar ambulansı, Borçka ilçesine doğru yaklaşık 10 kilometre ilerleyebildi. Çığ ve heyelan riskinin yanı sıra güneş nedeniyle yumuşayan kara saplanan ambulans, daha fazla ilerleyemedi. Yol açma çalışmaları devam ederken,yola inen çiğ inmesi ve yolda kalan kurtarma ekibin yaşadığı zor anlar kameralara an ve an yansıdı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı