“Türkiye daha da güçlenecek”
 
Arzuhalcilik mesleği teknolojiye
 
Rize Eskisi Gibi Çoğalamıyor !..
 
Rize'de ‘Silah ve havai fişek’
 
TOKİ Rize'de 23 iş yerini satışa
 
Rize'ye Bu İş İçin 3 Kez
 
Ramazan Ayı Geldi Takunyalar
 
Rize Gençlik Merkezi “ Kanlı
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Mayıs 2017 (171)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)
Şubat 2017 (161)
Ocak 2017 (220)
Aralık 2016 (240)

» » Rize’de halk oyunları madde kullanımına karşı etkinliği

Rize’de halk oyunları madde kullanımına karşı etkinliği

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-05-2017, 14:18
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize’de halk oyunları madde kullanımına karşı etkinliği

 

 

 

RİZE’nin Fındıklı İlçesi’nde ‘Halk oyunları madde kullanımına karşı’ etkinliği gerçekleştirildi.

 

Rize Gençlik Merkezi 3’üncü Kademe Halk Oyunları Antrenörü Murat Kopuz tarafından geliştirilen ‘Halk oyunları madde kullanımına karşı’ projesi Fındıklı Hasan Kartal Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES programı kapsamında desteklenen etkinliğe Ankara Sanat Kulübü’nden 70, Rize Gençlik Merkezi Halk Oyunları Kulübünden ise 30 olmak üzere toplamda 100 öğrenci katıldı. Etkinlikte ‘Madde bağımlılığına karşı farkındalık dansı, Rize, Ankara Seymen, Reyhani Solo, Trabzon, Gaziantep, Burdur, Sarı gelin solo, Azeri gaval, Aşuk maşuk, İzmir, Artvin, Roman ve Ateş dansı ile semah gösterileri sunuldu.  

 

Etkinliğe Fındıklı Kaymakam’ı Vedat Yılmaz, Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, Rize Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bahri Gülal ile çok sayıda vatandaş katıldı.   

 

Rize Gençlik Merkezi Halk Oyunları Antrenörü Murat Kopuz, proje ile sosyal ve kültürel faaliyet olan halk oyunlarını nesilden nesile aktarma ve gençlere sevdirmenin yanın da farklı illerden gelen öğrencilerin kenti ziyaretlerinin amaçlandığını belirterek “Bu sayede öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, yeni arkadaş çevreleri edinmeleri de sağlanmış oldu. Halk oyunları madde kullanımına karşı sloganı ile gerçekleştirilen etkinlikte ana hedefimiz ise uyuşturucunun zararlarına dikkat çekerek vatandaşların halk oyunları gösterişleri ile bilgilendirilmesini sağlamak oldu. Bizi ağırlayan Fındıklı Kaymakamına ve Belediye Başkanı ile uyuşturucuya karşı büyük mücadele veren emniyet mürdümüz Sadettin Aksoy’a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı