Sedat Peker;" Recep Tayyip
   
Erkeklerde kısırlık beyinde
 
Ayder Haşimoğlu Otel / Ramazan
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Galeri Muzaffer
Fener Nakliyat Tufan Rakıcı
Neşe Çay Sedat Abanoz
Mete Şirketler Grubu Saffet Mete

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Haziran 2018 (94)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)

» » GÜNHAFDER Geleneksel Sahur Sofrasında Buluştu

GÜNHAFDER Geleneksel Sahur Sofrasında Buluştu

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 19-06-2017, 15:39
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği (GÜNHAFDER), Ramazan ayı vesilesiyle bu yıl beşincisini düzenleyerek geleneksel hale getirdiği sosyal dayanışma ve sahur programıyla örnek oluyor.

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulunun, Ramazan ayının manevi ikliminde buluşmak amacıyla düzenlemiş olduğu sahur sofrası programına, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, Müftü Yusuf Karali Diyanet Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik, Hemşin Müftüsü Abdullah Köseoğlu, Rize İl Göç İdaresi Müdürü Enes Tüfekçi, Günhafder Başkanı Mustekim Kaba, İmam Hatipler ve Dernek Üyeleri katıldı.

Tanışma ve kaynaşmadan sonra açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştiren GÜNHAFDER Başkanı Mustekim Kaba, Allah (c.c.)'ın dünya nizamını üç şey sağladığını ifade ederek, bunların adalet ve ölçü ile yakınına yardımla davranış güzelliği ve ihsan, bağış, ibadet olduğunu söyledi. Kur’an-ı Kerim’in korunması konusuna da değinen Kaba; ”Kur’an-ı Kerim önce Levh-i Mahfuz, oradan dünyaya inzal, Beyt-i İzzeden Rasulüllah’a inzal olundu. Okuyarak, Ezberlenerek-Hafızlık, yaşayarak ve yayarak Kur’an-ı Kerim’in mesajını aslını kaybetmeden yeni nesillere ulaştırmak her müslümanın öncelikli hedefi olmalıdır.” dedi. Kaba, sağlıklı bir din anlayışı, inancı akılla birleştirebilen, nitelikli, vasıflı ve yorumlayıcı öğrenci modelini hayata kazandırmanın gereği üzerinde durdu.

gunhafder-geleneksel-sahur-sofrasinda-bulustu-(2).jpg

GÜNHAFDER Genel Başkan Yardımcısı Adem Erkan ise yapacakları çalışmalar hakkında geniş bilgi verirken, İl Müftüsü İsmail Yalçın ise "Kur’an ve Sünnet eksenli bir nesil yetiştirmek istiyorsak bu davaya sahip çıkmalıyız" sözleriyle dernek yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında ellerinden geldiğince destek olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, "Rize'de hâfızlarımızın meşru eğitim davasını savunan ve bunun için dünden bugününe çaba sarfeden Günhafder'e elimizden gelen desteği vermeye hazırız mesajını verdi.

Program, sahur yemeğinin ardından Suriye, Filistin ve Dünyada zülme uğrayan din kardeşlerimiz için edilen dualarla son buldu.

gunhafder-geleneksel-sahur-sofrasinda-bulustu-(3).jpggunhafder-geleneksel-sahur-sofrasinda-bulustu-(4).jpggunhafder-geleneksel-sahur-sofrasinda-bulustu-(1).jpg


  1. Günhafderin birleştirici etkinliklerinin yanında güneysuda eğitime verdikleri desteğide takdirle karşılıyoruz.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı