TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rize Havalimanı'nın Açılış
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 
Sık tuvalete gitme, psikolojik
 
Bayim Olur musun Franchising
 
Cam filmlerine limit geliyor
 
Bu minibüste para geçmiyor
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2017 (111)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)

» » Çoban kız Hamdu Sena 29 Ekim Resepsiyonu'nu unutamıyor

Çoban kız Hamdu Sena 29 Ekim Resepsiyonu'nu unutamıyor

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 1-11-2017, 11:29
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Çoban kız Hamdu Sena Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak katıldığı 29 Ekim Resepsiyonu'nu unutamıyor

 

 

Rize'nin İkizdere ilçesi Yağcılar köyünde geçen yıl yeni doğum yapan keçisini sırtına alan, yavrusunu da köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyarak karlı yolda yürürken ağabeyinin bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşması ile ünlenen 12 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak katıldığı Külliye'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'nda yaşadıklarını anlattı.
Babası Atilla Bilgin ile Ankara'ya giden Hamdu Sena, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna üzerine yöresel kıyafet, ayağına lastik ayakkabı giyerek katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tereyağı ve bal ile kendisinin keçi yavruları ile Erdoğan'ın kucağında kedi yavrusu bulunan fotoğraflarının yer aldığı bir tablo hediye etti.
"Cumhurbaşkanımızın yanına gittim, ona sarıldım" diyen Hamdu Sena, “Sorular sordu bana. 'Nasılsın, iyi misin' dedi. Onunla fotoğraflar çekildim. Ona Rize'den kendi yapmış olduğumuz doğal tereyağı ve bal götürdüm, fotoğraf hediye ettim. Ondan yaylamızın yolunun olmadığını oraya yol yapılmasını istedim” dedi.
Hamdu Sena Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'yı da ziyaret ettiğini ve kendisiyle sohbet ettiğini de belirterek "Bakanımızdan ilk önce yaylama yol istedim ve Bakandan söz aldım. Buraya gelecek ve bizi ziyaret edecek” diye konuştu.
18 yaşına gelince Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olacağını tekrar söyleyen Hamdu Sena, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmak istiyorum. Çünkü vatandaşa ucuz et, ucuz sebze ve meyve yedirmek için yurt dışından ithal etmemek için bunu yapmak istiyorum. Yurt dışı bizden ithal etsinler” şeklinde konuştu.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı