Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (63)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » İyidere'de 3 ton hamsi bir saatte bitti

İyidere'de 3 ton hamsi bir saatte bitti

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 13-12-2017, 14:56
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
3 ton hamsi bir saatte bitti
- Rize'nin İyidere ilçesinde bu yıl 10.'su düzenlenen Hamsi Festivali'nde hamsinin ızgarasının yanı sıra her türlü yemeği de davetlilere ikram edildi
Rize'nin İyidere ilçesinde bu yıl 10.'su düzenlenen Hamsi Festivali'nde 3 ton hamsi bir saatte tüketildi. Festivalde hamsinin ızgarasının yanı sıra her türlü yemeği de festivale katılanlara ikram edildi.
İyidere Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10.'su yapılan Hamsi Şenliği İyidere sahilinde gerçekleştirildi. Şenliğe Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Reşat Kasap, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ilçe Kaymakamı Orhan Altın ve birçok ilçenin belediye başkanı, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete bu yıl 10 uncusunu düzenledikleri şenlikte geçtiğimiz yıllardan farklı olarak yenilikler kattıklarını belirterek “Hamsi ızgaranın yanı sıra ilk defa bu yıl hamsili ekmek, kiremitte hamsi, hamsi köfte, hamsili pilav ve birçok çeşit kattık. Ev hanımlarımızın yaptığı bu çeşitlerde birinci olanlara birer altın hediye edeceğiz. Ayrıca yöresel kültürümüzü tanıtan atma türkü yarışması yine bu etkinliğimizde yer aldı. Geleneklerimizi yaşatmak zorundayız, ilçemizi hamsı etkinlikleri ile tanıtmak istiyoruz, ayrıca protokolümüz ile halkımızı bir araya getirmiş oluyoruz. Bundan sonraki süreçlerde etkinliklerimiz dahada dolu bir şekilde hız kazanacaktır. Amaç görüldüğü gibi ortadadır vatandaş mutlu,bizler mutlu başka da diyecek bir şey yok'' ifadelerini kullandı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı