Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (63)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » ÇAYELİ RAŞOT VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLMAYA ADAY

ÇAYELİ RAŞOT VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLMAYA ADAY

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-12-2017, 11:31
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
ÇAYELİ RAŞOT VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLMAYA ADAY


Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Çayeli İlçesi Raşot Vadisi Karaağaç Köyünde bulunan ve Türkiye’de ilk ‘Organik Alabalık Üretim Tesisi Sertifikasını’ alan, canlı alabalık üretim tesisinde incelemelerde bulundu.
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, beraberinde Çayeli Kaymakamı Oğuz Şenlik, Rize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şafak Bulut ve diğer yetkililerle birlikte Çayeli İlçesi Raşot Vadisi Karaağaç Köyünde bulunan ve Türkiye’de ilk ‘Organik Alabalık Üretim Tesisi Sertifikasını’ alan, canlı alabalık üretim (Gökkuşağı Alabalığı) tesisinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
Vali Bektaş, canlı alabalık yetiştiriciliğinin yanı sıra turizm tesisi olarak da hizmet veren işletmede yaptığı incelemelerin ilk bölümünde; Rize’de faaliyet gösteren bir grup turizm işletmesinin temsilcisi ile bir araya geldi. Turizmcilerle yapılan değerlendirme toplantısında son zamanlarda Rize’de yapılan büyük çaplı yatırımların paralelinde, bölgenin sahip olduğu turizm potansiyelini harekete geçirmek ve Rize’nin turizm sektöründe hak ettiği yere ulaştırabilmek için neler yapılabileceği değerlendirildi.
Vali Erdoğan Bektaş, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “ Bu bölge, şehir merkezine ve Çayeli ilçesine çok yakın, su sesleri, kuş cıvıltıları arasında önemli turizm ve cazibe merkezlerinden biri olmaya aday. Bölgenin altyapısının iyileştirilmesi konusunda birkaç talep var. Bu talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu ve Karaağaç Köyündeki tesisin 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmelik kapsamında Türkiye’de ‘Organik Alabalık Üretim Tesisi Sertifikasını’ alan ilk tesis olduğunu belirtti.


  1. yaw bir kaç baluk resmi da çeksaydunuz da organik baluk nasil oliyi görsayduk uşaklar.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı