Fakir - Elektrikli ev Aletleri
AŞKINIZI FAKİR İLE TAÇLANDIRIN
Karaca “Her şey Tamam Evlilik
Mutfaklarda Bir İlk, Fakir’den
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Şubat 2018 (84)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)

» » ÇORUH EDAŞ RİZE İL MÜDÜRLÜĞÜ: “EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR.”

ÇORUH EDAŞ RİZE İL MÜDÜRLÜĞÜ: “EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR.”

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 18-01-2018, 14:42
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
ÇORUH EDAŞ RİZE İL MÜDÜRLÜĞÜ: “EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR.”Doğal kaynaklar ve enerji yüzyıllardır ekonomi – politik sorunların temelini oluşturuyor. Enerji verimliliği politikaları, ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma hedefleri için kilit roller üstlenmekte. Sürdürülebilirlik açısından enerji arz güvenliliğinin sağlanarak dışa bağımlılığın azaltılması ülkemizin son günlerde gündeminde iken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 37.’si düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Haftası için Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü okullara ziyaretler gerçekleştirdi. Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Rize Merkez Zihni Derin Ortaokulu, Ardeşen Yavuz Selim Ortaokulu, Fındıklı Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu, Derepazarı Ali Rıza Yılmaz İlköğretim Okulu, İyidere Merkez Ortaokulu; Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü yetkililerini ağırladı…

Enerji tasarrufu, enerjiyi kullanmamak ya da kısıtlı kullanmak değil, enerjiyi verimli kullanmaktır. Her yıl Ocak ayının ikinci pazartesi günü başlayan “Enerji Tasarrufu Haftası’nda yapılan etkinlikler kapsamında Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü yetkilileri enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konusuna dikkat çekti.
Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Rize Merkez Zihni Derin Ortaokulu, Ardeşen Yavuz Selim Ortaokulu, Fındıklı Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu, Derepazarı Ali Rıza Yılmaz İlköğretim Okulu, İyidere Merkez Ortaokulu öğrenci ve yöneticilerinin katıldığı etkinlikte “EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR” sloganın altı çizildi. Elektrik Mühendisleri Nedim Selçuk Er, Furkan Namlı ve Hüseyin Bekiroğlu : “Enerji tasarrufu ve verimlilik bilincinin oluşturulması sürecinde öncelikle eğitim sistemimizde çocuklarımıza bu bilinci kazandırmalıyız. Yaşam boyu eğitim felsefesiyle tasarruf ve verimlilik hayatımızın önemli bir sloganı olmalıdır.” Dedi.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı