FAKİR’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL
 
DOĞDUĞU GÜN YAPILAN AMELİYATLA
 
Yeni Ford Focus, 20 Kasım'da
 
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (113)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » BAŞKAN KASAP, KOLUNDA ATMACA İLE TRT’YE RÖPORTAJ VERDİ

BAŞKAN KASAP, KOLUNDA ATMACA İLE TRT’YE RÖPORTAJ VERDİ

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 22-01-2015, 16:18
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

Uluslararası Emitt Fuarında Rize Yerini Aldı

 

BAŞKAN KASAP, KOLUNDA ATMACA İLE TRT’YE RÖPORTAJ VERDİ

 

Emitt organizasyonluğunda 19’uncusu düzenlenen ve bu yıl Türkiye'den 81 ilin yanı sıra 70'in üzerinde farklı ülkelerden katılım gerçekleşen Uluslararası Emitt Fuarının açılışı İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar alanında yapıldı.

Rize'den, Rize Valiliği öncülüğünde Rize Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Çaykur Genel Mürülüğü’nün katıldığı Uluslararası Emitt Fuarı, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar alanında tanıtıma başladı.

Emitt Fuarı açılışına Rize'yi temsilen Rize Valisi Ersin Yazıcı,Vali Yardımcıları Şefik Aygül,Turan Yılmaz, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Çaykur Genel Müdürü Yardımcısı,Turgay Turna, ve kurum çalışanlarından oluşan görevliler katıldı.

81 ayrı ilden Anadolu Kültürlerinin yarıştığı Emitt Fuarında Rize Valiliği tarafından bir stant oluşturuldu. Oluşturulan stant da Rize'nin turizm alanları, yöresel gıda ürünleri ve kendine özgü mimarisi anlatılıyor. Ayrıca Rize Belediyesi bünyesinde fuara katılan yöresel müzisyenler ilimizin yöresel çalgı aletleri Tulum, Kemençe ve Armoni'yi dünyaya tanıtıyor.

Rize’nin Kültür ve değerlerinin ortaya konulduğu Ulaslararası Fuar’da amaç Rize’yi Turizm sektöründe daha ileriye taşımak.

RİZE STANDI İLGİ ÇEKİYOR

Turizm şehri olan Rize’ye daha çok turist çekmek ve ilimizi dünyaya tanıtmak adına Rize Valiliği tarafından kurulan stand, ilk gün olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğruyor. Çayın Başkenti olan Rize’nin yeni bir ürünü olan beyaz çay ziyaretçilere tanıtılıyor. Kemençe ve Tulum sesiyle dikkat çeken stantda İlimizin Turizm alanında aktif bir şehir olduğu, hazırlanan kitapçık ve broşürlerle insanlara aktarılıyor.

Ayrıca Rize standına gelen misafirlere Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından çeşitli hediyeler takdim ediliyor.

 

BAŞKAN KASAP, KOLUNDA ATMACA İLE TRT’YE RÖPORTAJ VERDİ

 

BAŞKAN KASAP, KOLUNDA ATMACA İLE TRT’YE RÖPORTAJ VERDİ

Uluslararası Emitt Fuarına katılan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, koluna almış olduğu Atmaca ile TRT Haber’e röportaj verdi.

TRT Habere yapmış olduğu açıklamasında Başkan Kasap; ”Rize Valiliğimizin öncülüğünde Rize Belediyesi olarak, Rize’nin Turizm alanında diğer paydaşları ile birlikte ilimizi en iyi şekilde tanıtma çabası içerisindeyiz. Rize denince akıllara çok şey geliyor. Fakat başta çay gelmektedir. Bu anlamda ilimizde her gün daha da gelişen çay üretiminde Siyah Çay ve Yeşil Çay üretiminin yapıldığı bilinmektedir. Bu yıl yeni üretilen farklı bir çayla buraya geldik ve beyaz çayı dünyaya tanıtıyoruz. Burada şirin ilimizin yaylasının, muhteşem doğasının, yemek kültürünün tanınması için çaba sarf ediyoruz. Kolumda görünen kuş türü Atmaca eğitilerek Rize’de avcılıkta kullanılan bir hayvandır. Bu gibi Ulusrarası Fuarların ilimize katkısı büyük olacağına inanıyoruz. Rize’yi daha büyük bir Turizm şehri yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca Fuar içerisinde bulunan Rize standı, İstanbul Valisi Vahip Şahin, Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok tarafından ziyaret edildi. Ziyaretler sonrasında Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından misafirlere çeşitli hediyeler takdim edildi.


  • ali köylu
  • 30 Ocak 2016 17:00
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  resat bey senın ıslerın hep boyle basında magazın malzemesi oluyor buna sizmi izin vriyorsunuz yoksa bihabermisiniz.

  pesşuna iki sakallı almısun bunların birini sordum başkan yardımcısı dedıler diğeri kim dedum oda senun emicenun oğli imiş bunun ne kadar yetkisi varki uluslar arası fuarda protokol resimlerine çıkabiliyor.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı