Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (69)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Suudi turizmciler Doğu Karadeniz’i gezdi

Suudi turizmciler Doğu Karadeniz’i gezdi

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-03-2017, 15:23
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

 

 

Bölgeyi gezmek, görmek, turizm potansiyelini araştırmak, Arap turistleri bölgeye yönlendirmek amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Türk Hava Yolları (THY) Cidde Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen program çerçevesinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde faaliyet gösteren 11 seyahat acentesi 4 gün boyunca Doğu Karadeniz Bölgesi'nin tarihi ve turistlik yerlerini gezdi.
Tarihi ve turistik yerlerini gezen heyete ayrıca bölgeye özgü yöresel ürünlerin de tanıtımı gerçekleştirildi. Önemli bir nüfusa ve yüksek harcama yapabilme potansiyeline sahip Arap ülkeleri turizminden Türkiye’nin sadece yüzde 5 pay alabildiğini belirten DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, bu pazara yönelik tanıtım çalışmalarını arttırarak bu payı yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Adıyaman “Doğu Karadeniz Bölgemizi alternatif turizm merkezi haline getirmek için çok çaba sarf ettik ve el birliğiyle önemli bir mesafe aldık. Ancak biz Bölgemizin, Körfez turizm pazarındaki şu anki konumunu sadece bir başlangıç olarak görüyoruz ve gidilecek daha çok yolumuz olduğunu düşünüyoruz. Özellikle hedef pazarımız olan Körfez ülkelerinde tanıtımlara ve onların burada daha rahat tatil yapmalarına yönelik stratejik yaklaşımlarımızı sürdürüyoruz. Biz, turizm sektörüne sadece ekonomik girdi olarak bakmıyoruz, turizmi aynı zamanda bölgeyi sosyal ve kültürel yönden geliştiren bir kalkınma modeli olarak değerlendiriyoruz” dedi.
Adıyaman, turizm sezonunun başlangıcına kadar pazar çeşitlendirmesini de içerecek şekilde (Kuveyt, Katar, BAE, Sudan, Tunus) bir dizi tanıtım gezisi düzenlemeyi düşündüklerini de sözlerine ekledi.
Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz’e inanılmaz talep olduğunu belirten turizmciler ise, önümüzdeki süreçte gelir düzeyi yüksek turistleri Doğu Karadeniz Bölgesi’ne getirmeyi planladıklarını söylediler.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı