Kategori > KÜLTÜR & SANAT > Rize Grubu'nun 104'üncü buluşması

Rize Grubu'nun 104'üncü buluşması


9-03-2018, 13:42. Yazar: Selim
RİZE GRUBU 53+51.BULUŞMASINI İNCEK’TEKİ TED MEZUNLAR DERNEĞİ SOSYAL TESİSLERİNDE YAPTI


Rizeli üst düzey Bürokratların oluşturduğu dostluk grubu “Rize Grubu” adı altında 104.buluşmasını gerçekleştirdi.
Rize Grubunun 104.buluşması 07 Mart 2018 Çarşamba 19 00 da, İncek’teki TED Mezunlar Derneği Sosyal Tesislerinde yapıldı. 104 aydır hiç ara vermeden önceden belirlenen gün ve saatte bir araya gelindi.
104.buluşmada ez sahipliğini TED Genel Başkanı Selçuk PEHLİVANOĞLU, Ankara İstinaf Mahkemesi 21.Hukuk Dairesi Başkanı Yusuf ŞAHİN, HAVELSAN Yönetim Kurulu başkanı Avukat Fethi AZAKLI, e.Noter Sedat ÇEPNİ, Dr.Adem UZUN, Yargıtay Üyesi Ramazan YILMAZ, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer TURNA, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Muhsin YAZICI, TRT Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişi Erkan HACIFAZLIOĞLU ve Başbakanlık Müşaviri Dursun KUVELOĞLU birlikte yaptı.


Önceden planlandığı üzere, her zamanki gibi saat 19 00 da bir araya gelindi. Buluşma öncesi başlayan ikili sohbetler yemek sırasında da devam etti. Daha sonra MEB Bakanlık Müşaviri İrfan COŞKUN, Grup mensuplarına hitap etti. Mazereti nedeniyle buluşmada olamayan grup mensuplarının selamını ileti. Yargıtay 10.Ceza Dairesi Üyesi Kenan İPEK, kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle, Prof.Dr.Hakan KUMBASAR, rahatsızlığı nedeniyle, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr.Şuayıp BİRİNCİ, Yurt Dışı görev nedeniyle, 104.buluşmaya katılamadıklarını bildirdiler.
Oturumu yöneten MEB Bakanlık Müşaviri, ev sahibi kişilere sırasıyla söz verdi. Ev sahiplerinden TED Genel Başkanı Selçuk PEHLİVANOĞLU, kendi kurumlarında Rizeli bürokratları ağırlamaktan mutlu olduklarını, Kadınlar Günü dolayısıyla Ankara’ya davet etikleri Rizeli Heidi Hamdü Sena BİLGİN’in Ortaokul ve Lise masraflarını TED olarak karşılayacaklarını, isterse kendisini TED Kolejinde yatılı ve burslu okutabileceklerini belirtti. Ankara’daki Rizeli bürokratlarla beraber olmaktan her zaman mutlu olduklarını, bu buluşmaların çok önemli olduğunu dile getirdi.
Sosyal medyada ve ulusal basında örnek davranışıyla fenomen olan Hamdü Sena BİLGİN, ileride Veteriner Hekim ve Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmak istediğini, hayvanları çok sevdiğini, kendisine gösterilen ilgiden çok mutlu olduğunu belirtti.
Ev sahiplerinden MEB Personel eski Genel Müdür Yardımcısı, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer TURNA, Rize Grubu Buluşmalarına ilk defa ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu, daha önce birkaç defa misafir olarak katıldığını belirtti. TEV olarak Hamdü Sena kızımızın Üniversite, Yüksek Lisans ve Doktora masraflarını karşılayabileceklerini söyledi.


Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Tüm General Sadık PİYADE, Cimil’de geçen çocukluk yıllarından hatıralar anlattı. 6 yaşlarında Cimil’de çobanlık yaptığını, çok kıt imkanlarla ilkokula gittiğini söyledi. Prof.Dr.Münir DEMİRCİ, iki yıldır Rize’deki görevi nedeniyle buluşmalara katılamadığını, bundan sonra her ay Rize Grubu Buluşmalarına katılmaktan mutlu olacağını belirtti. Rize Yaylalarının boş kaldığını, hayvan sayısının azaldığını, bu yaylaların yeniden eski günlerine kavuşması için proje geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Gruba misafir olarak katılan HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili emekli Tüm General Taner DÜVENCİ, bu güzel grubu HAVELSAN’da ağırlamak istediklerini, birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını bildirdi. Yine misafir olarak katılan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY, davet edildiği için teşekkür etti. Misafirler arasında bulunan Rize damadı Kızılcahamam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Meftun KARATAŞ, Rize’de görev yaptığını, eşinin Rizeli olduğunu ve kendisini Rizeli gibi hissettiğini belirterek, bu grupla birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi.
Rize Grubunun 104.Buluşması 24-25 Şubatta İkizdere’de yapılan “7.Çağrankaya Kar Yürüyüşü”ne ilk defa katılan Hakim Tahir HIRSLI ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Dr.Osman KAN’ın bu faaliyette yaşadıkları deneyimleri, mutlulukları aktarmalarıyla devam etti. Hem sayın HIRSLI, hem de Sayın KAN, “Çağrankaya Kar Yürüyüşü” nün çok güzel bir organizasyon olduğunu, Rize’nin turizm değerlerini tanıtmakta önemli bir etkinlik olduğunu, benzeri organizasyonların artırılması gerektiğinin, Rizemiz için önemli olduğunu belirtti. Bundan sonra bu tür organizasyonları kaçırmayacaklarını, her yıl katılacaklarını ve herkesi Rize’de düzenlenen, yörenin tanıtımına ve ekonomisine önemli katkı sağlayan bu ve benzeri sosyal faaliyetlere katılmaya davet ettiklerini belirttiler.
Rize Grubunun 104.buluşmasına yukarıda adı geçenlerin dışında katılanlardan bazıları, Prof.Dr.Mahmut YÜKSEL (Ankara Üniversitesi), Prof.Dr.Birol CİVELEK (Plastik Cerrah), Prof.Dr.Münir DEMİRCİ (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KBB), Prof.Dr.Ercüment ÇOLAK (Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı), Prof.Dr.Mustafa s.KAÇALİN (TDK Başkanı), Prof.Dr.Cemil YAĞCI (Ankara Tıp), Başsavcı Şaban YILMAZ (Ceza ve İnfaz Kurumu Genel Müdürü), Doç.Dr.Nurdan MEMİŞOĞLU APAYDIN (Karayolları Sanat Yapıları Daire Başkanı), Rıdvan GÜNAY (Hakim), Osman KABA (Hakim), Yusuf ÖNÇIRAK (Hakim), Cengiz EKŞİOĞLU (Maarif Müfettişi), Dr.Ender Aykut YILMAZ (İLBANK Genel Müdür Yardımcısı), Recep Ali ERDOĞAN (KOSGEB Başkan Yardımcısı), Ahmet YURTMAN (Milletvekiline Hizmet Başkanı), Burhan KARALOĞLU (Yargıtay 9.Ceza Dairesi Başkanı), Abdullah KESKİN (Sayıştay Uzman Denetçisi), Mehmet BOZKURT (Sayıştay Grup Başkanı), Ahmet ADANIR (Petrol İşleri Genel Müdürü), Mehmet YEREBAKAN (İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi), B.Mutlu KADIOĞLU (Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri), Doç.Dr.Şenol KALYONCU (TOBB Üniversitesi TIP Fakültesi), Başar HALICI (SGK Müfettiş), Fatih İslam KARAOĞLU (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı), Vildan Orhan ALTINEL (Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi- Mimar), Emriye BAKOĞLU (Hakim), İbrahim COŞKUN (TED Ankara Koleji Müdür Yardımcısı).
Oldukça verimli geçen Rize Grubu 104.buluşma, oturumu yöneten İrfan COŞKUN’un, katılımcılara Rize Grubu adına teşekkürü ve 105.buluşma tarih, saat ve ev sahiplerini hatırlatmasıyla son buldu.

Geri Dön