Başakla Selfiye Ceza Yağdı!
Şırdanın maskotunu yaptılar
İnternet Aşkı Son Buldu!..
Son yaylacılar da döndü
 
YENİ FIESTA: DAHA ÇOK DUYGU,
 
TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2017 (54)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)
Temmuz 2017 (132)

» » Rize Havalimanı'nın Açılış Tarihi Belli Oldu..

Rize Havalimanı'nın Açılış Tarihi Belli Oldu..

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 19-11-2017, 12:59
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Rize ve çevresinde yapımı devam eden yatırımları inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Rize ve çevresinde yapımı devam eden yatırımları inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Güneysu ilçesinden incelemelerde bulunmak üzere helikopterle hareket etti.

Bölgede yapımı devam eden Rize-Artvin Havalimanı, Yusufeli, Borçka, Deriner ve Muratlı Barajlarındaki çalışmaları havadan inceleyen Erdoğan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan eşlik etti.

3 yıl sonra hizmete girecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Derinlik açısından Rize-Artvin Havalimanı bir ilk olacak. Ordu-Giresun Havalimanı'nı da denizde yaptık ama burası oradan 8-10 metre daha derin bir havalimanı ve bu anlamda bir rekor içeriyor" dedi. Hedeflerinin 29 Ekim 2020'de yaklaşık 3 yıl sonra bu havalimanını bitirip hizmete sunmak olduğunu kaydeden Bakan Arslan, bölge insanının bu havalimanının bitirilmesini dört gözle beklediğini ifade etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı