Sedat Peker;" Recep Tayyip
   
Erkeklerde kısırlık beyinde
 
Ayder Haşimoğlu Otel / Ramazan
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Galeri Muzaffer
Fener Nakliyat Tufan Rakıcı
Neşe Çay Sedat Abanoz
Mete Şirketler Grubu Saffet Mete

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Haziran 2018 (94)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)

» » ÇAYKUR'UN İŞÇİ ALIMI BAŞLIYOR

ÇAYKUR'UN İŞÇİ ALIMI BAŞLIYOR

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-04-2015, 18:20
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

Çaykur”un bölgede yapacağı işçi alımı için müracaatlar Çarşamba sabahı başlıyor..

 

ÇAYKUR'UN İŞÇİ ALIMI BAŞLIYOR

 

Rize çalışma ve İş Kur İl Müdürü Hasan Kiraz yaptığı basın toplantısında Çaykur”un alacağı işçiler için müracaatların başladığını söyedi.

 

    Çaykur tarafından yaz sezonunda fabrikalarda çalıştırılmak üzere Rize”de toplam  2375 kişi alınacağı bunlardan 1631 inin yükleme ekibinde çalışacak erkek işçi olacağı belirtildi.

 

 

ÇAYKUR'UN İŞÇİ ALIMI BAŞLIYOR

 

 Rize çalışma ve İş Kur İl Müdürü Hasan Kiraz  uzun süredir gündemi meşgül eden işçi alımı olayanın sonuçlandığını belirterek “ Rize- Artvin- Trabzon ve Giresun illerinde Çaykur”un alacağı işçiler için müracatlar sabah başlayacak. Çarşamba sabahı başlayacak olan muracaatlar 24 Nisan tarihine kadar sürecek ve bu süre içinde kuruma girmek isteyen tüm işçiler muracaatlarını yapmış olması gerek. Çay yükleme ve boşaltma ekibinde 1631 kişi alınacak, bu işçiler tamamen erkeklerden oluşacak. Bu işçiler için 5 Mayıs tarihinde kapalıspor salonunda kura çekimi yapılacak. İş Kur olarak muracaatları 28 Nisan tarihinde teslim edeceğiz. Yükleme ekibinde yaş sınırı yok” dedi.

 Nitelikli işçi alımında ise KPSS sınavında en az 60 puan alanların muracaat edebileceğini söyleyen Kiraz “ Teknik okul mezunu 120, dengi okul mezunu  280, Orman Mühendisi 32, Ziraat Mühendisi 96, çay eksperliği bölümü mezunu 216 olmak üzere Rze ve ilçelerinde toplam 2375 kişi işe alınacaktır.

    Kiraz, muracaatların aynı anda başlayacağını belirterek “ Yığılma olmaması için 3 ayrı yerde muracaatlar yapılabilecek. Ardeşen  Belediyesi, Pazar kaymakamlığına o bölge insanı muracaat edebilecek. Yine İyidere Belediyesinde Kalkandere, İkizdere ve Derepazarı halkı muracaat edebilecek, Çayeli , Güneysu ve merkez ilçe müdürlüğümüze muracaat edecek” dedi.

     Rize”de ikametleri olmayanların muracaatlarının dikkate alınmayacağını söyleyen Kiraz “ Her muracaatçı kendi bölgesi için muracaatını yapacak, internet üzerinden de muracaatlar yapılabilecek” dedi.

 


  • serdar
  • 16 Nisan 2015 09:51
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  sayın editörüm sana iki sorum olacak cevap verirsen çok sevinirim 1. ben çay ekisperi mezunuyum 2012 de aslen pazarliyim ama istanbulda kalıyorum ve bu haberi duyunca ikametimi hemen aldım ama 15ine denk geldiği için başvuru yapamıyorum bununla ilgili bir düzenleme olacakmı acaba haberiniz varmı 2.sorum ise kpss şartı ise en son kpss girmek şartmı acaba bir öncekine girsek yetiyormu cevap verirseniz çok sevinirim

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı