ÖZGÜR SURİYE ORDUSUNA
Yeni Hal Yasası ve Meyve –
ÖZGÜR SURİYE ORDUSUNA BİNLERCE
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’ye
İTHAL OYUNCAKTA DENETİMLER ARTTI
İl Başkanı Avcı’dan İstiklal
EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ÖNEMLİ
SEDAT PEKER AÇIKLAMA

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Mart 2018 (126)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)

» » Rize'nin O Köyüne Kuş Gribi Alarmı!

Rize'nin O Köyüne Kuş Gribi Alarmı!

Kategori: RİZE HABER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 1-05-2017, 14:04
 • Beğenmedim
 • +2
 • Beğendim

Akpınar köyünde bir kümeste kuş gribi görülmesi ve tavuk ölümlerinin ardından köyde kısmı karantina uygulaması başladı.

 

 

 

Rize Merkeze bağlı Akpınar köyünde bir vatandaşın kümesinde bir kısım tavuğun ölümü üzerine yapılan kontrollerde kuş gribine rastlandı.

   Rize Merkez Ak pınar köyünde bir vatandaşın il dışından getirdiği tavuğu kendi kümesine atması üzerine kümeste bazı tavukların ölümü ile yapılan kontrollerde ölen 4 tavuktan birinde kuş gribi çıktı. Bunun üzerine Rize Tarım İl Müdürlüğü ekipleri çevrede bulunan bazı tavuklar itlaf edilirken köyün bir bölümünde dezenfekte yapıldı ve karantina uygulaması başladı.

    Verilen Bilgiye göre köyde kuş gribi çıkan kümesin çevresinde ki 3 km mesafede tüm kümeslerin dezenfekte edildiği ve şüpheli bazı tavukların alınarak itlaf edildiği belirtildi.  Köy her ihtimale karşı kontrol altında tutuluyor.


  • Soner Gür
  • 1 Mayıs 2017 14:44
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  Benim için ayrı yeri olan atalarımın köyü KALAMOZ. Rahmetli anamın peşine takılıp dağları aşarak gitmek için çeşitli bahaneler uydurarak sonunda bu isteği kabul olan çocukluk anılarımın bir kısmının da geçtiği Rizenin en güzel köyünü çok özledim.Geçen yıl elde olmayan nedenlerden dolayı  acil ayrılmam gerektiğinden  ziyaret edemedim ama inş. bu yıl gurbetten sılaya geldiğimde ilk ziyaret edeceğim yer KALAMOZ. Dedem ZELKİFİN ALİ başta olmak üzere orada medfun bulunan tüm aile büyüklerime ,rahmeti rahmana kavuşan köy halkına vede KALOMOZun tarihinde ayrı yeri olan Salih Hocaya Allah gani gani rahmet etsin.KÖY HALKINA ve  aile eşrafım ÖLMEZ ve BİLGİN ailelerine selam ve hürmetlerimi sunarım.                                           SONER GÜR ....Kadıköy/İSTANBUL

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı