Fakir - Elektrikli ev Aletleri
AŞKINIZI FAKİR İLE TAÇLANDIRIN
Karaca “Her şey Tamam Evlilik
Mutfaklarda Bir İlk, Fakir’den
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Şubat 2018 (95)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)

» » Rize'de Doktora İlaç Dayağı !..

Rize'de Doktora İlaç Dayağı !..

Kategori: RİZE HABER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 12-09-2017, 10:42
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

Kimliksiz ilaç vermeyen doktora darp

 

 

 

Rize'nin Çayeli ilçesinde kimliksiz ilaç vermeyen doktor darp edildi.
İddiaya göre, Çayeli ilçesinde 7 Eylül tarihinde kimliksiz ilaç yazdırmak isteyen M.K. isimli şahıs, ilaç yazmayan Dr. İhsan Yılmaz'ı (65) darp etti. 41 yıldır insanlara hizmet verdiğini belirten Dr. Yılmaz, 7 Eylül tarihinde Çayeli ilçesi Yaka 2 Nolu Sağlık Ocağı'na gelen M.K. isimli şahsın kabadayı tavırlar ile kendisinden eşi için ilaç yazmasını istediğini söyledi. Yılmaz, "Ben de kimliksiz ilaç yazamayacağımı söyledim, belki nezaketle isteseydi yazardım. Bunun üzerine tehdit etmeye başladı ve hakaretler etti. Yazamayacağımı, yasak olduğunu söyleyince bana vurmaya başladı. Kaşım açıldı ve burnum kırıldı. Sağlık ocağında iki doktor çalışıyoruz, arkadaşım izinli olduğu için onun yerine de ben bakıyordum ve onun hastasıydı. Daha önce de ehliyet için ona gitmiş ve tehditle rapor istemişti. Veremeyeceğini söyleyince tehditle rapor aldı. Bir gün önce ise 146 hasta muayene etmiştim, darp günü misafir bir hasta ilgilendiğim için bana çiçek hediye etmişti. Bizler insanlara hizmet eden, hizmetin karşılığında ise güler yüz bekleyen insanlarız" dedi.

 

 
İki oğlunun doktor olduğunu, babasının da doktorluk yaptığını kaydeden Dr. İhsan Yılmaz, "16 yıl akıl hastanesinde çalıştım ve böyle bir şiddet görmedim, akıl hastaları bile insanların iç duygusunu anlayabiliyor. Şiddet sorunu nereye kadar gidecek. İçimizdeki endişe ile mi yaşayacağız. Bizler şerefli hizmet yapıyoruz. Kendilerini bilmeyen bu kişilere karşı yasalar ağırlaştırılmalı. Kusura bakmayın kendimi tutamadım, ben bu darp olayını hak etmedim, hayatımı insanlara hizmet etmekte geçirdim” şeklinde konuştu.
Rize Aile Hekimleri Derneği Başkanı Cüneyt Beyaz ise, medyada her zaman sağlıkçılara karşı yaşanan şiddetleri gördüklerini vurgulayarak, "En son Ersin Arslan'ın öldürülmesi olayından sonra sağlıkta şiddet yasası çıkarmak istediler. Ancak sonuç yok, kişi darp ediyor ve serbestçe geziyor. Devlet bu tür olayların kendisine yapıldığını düşünmeli. Bu ülkede huzur bozulur ise hizmet bozulur” ifadelerini kullandı.


  • Cemil
  • 12 Eylül 2017 17:35
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  Bu tip olaylar i yapan ib.......leri hemen salmayacaksin!adam öldürmeye teşebbüs ten dayayacaksin 10 yıl hapis i bakın daha kimse böyle birşey yapı yor mu! 

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı