Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (69)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Rize Valisi Bektaş, afet sonrası yürütülen çalışmaları yerinde inceledi

Rize Valisi Bektaş, afet sonrası yürütülen çalışmaları yerinde inceledi

Kategori: RİZE HABER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 20-10-2017, 12:03
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize Valisi Bektaş, afet sonrası yürütülen çalışmaları yerinde inceledi

 

 

 

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, geçtiğimiz haftalarda meydana gelen afet sonucu Çayeli ilçesinde zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, geçtiğimiz ay sonu meydana gelen afet sonucu Çayeli ilçesinde zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak afet sonrası yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden ve vatandaşlardan bilgiler aldı. İncelemeleri esnasında Vali Bektaş’a, Çayeli Kaymakamı Oğuz Şenlik, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk, Çayeli İlçesi İl Genel Meclisi üyeleri ve diğer yetkililer eşlik etti.
Gürpınar Köyünde yıkılan evin enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Songül Tolon’un yakınlarını da ziyaret eden Vali Bektaş, “27-29 Eylül tarihleri arasında yağan aşırı yağmurlardan, ilimizde en çok etkilenen bölgelerden biride bu bölge. Maalesef Songül Tolon isimli vatandaşımız yıkılan evinin enkazı altında kalarak hayatını kaybetti. Merhum kardeşimize bir kez daha Allah’tan Rahmet ve geride kalan yakınlarına da sabır diliyorum” dedi.
Afet esnasında bölgede metre kareye yaklaşık 200-250 kg yağmur düştüğünü belirten Vali Bektaş, “Bugün ufacık olarak gözüken bir su, afet esnasında çağlayan olarak karşımıza çıkıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarınca, daha önceden bölgede yapılan alt yapı çalışmaları olmasaydı, afetin boyutları çok daha farklı olurdu ve şuan daha farklı şeylerden bahsediyor olurduk. Gerek AFAD Müdürlüğünce gerekse İl Özel İdaresi ve diğer kurumlarca afetin etkilerini ortadan kaldırmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz” şeklinde konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı