Rize’de 11 Mahallede Su
Türk salatalık ve kornişonu 88
Rize'de yaş çay yüklü kamyonet
Oruç bir zayıflama aracı değildir
ÇORUH EDAŞ’TAN ABONELERİNE
Rize’’de Gören Göz Cihazı Ön
Alim Ailesi'nin acı günü
Sedat Peker; 'Erdoğan Tesbihin

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Mayıs 2018 (82)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)

» » Rize'de 2 Bin Kişi İşe Alınacak

Rize'de 2 Bin Kişi İşe Alınacak

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 21-04-2018, 11:17
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
Rize'de TYP kapsamında 2 bin kişi işe alınacak


Rize'de 2 Bin Kişi İşe Alınacak

Rize İŞKUR Müdürü Hasan Kiraz, belediye ve kamu kurumları bünyesinde Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 2 bin kişinin çalıştırılmak üzere işe alınacağını bildirdi.

İŞKUR Müdürü Kiraz, yaptığı yazılı açıklamada, "Toplum Yararına Programlar" projesinde çalıştırılmak üzere alınacak kişilerin başvurularının 24 Nisan Salı günü başlayacağını, 28 Nisan Cumartesi günü ise sona ereceğini belirtti.

Kura çekiminin 2-3-4-7 ve 8 Mayıs tarihlerinde noter huzurunda yapılacağını aktaran Kiraz, başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP'lere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceğini, yabancı ve çalışma akdi askıda olan mevsimlik işçilerin başvuru yapamayacağını kaydetti.

Kiraz, ayrıca çalışmaya hak kazananların 15 Mayıs Salı günü işbaşı yapacağına dikkat çekerek, çalışma akdinin de 15 Kasım'da sona ereceğini bildirdi.

Başvurularla ilgili bilgilendirmede de bulunan Kiraz, açıklamasının devamında şunlara yer verdi:

"Başvurular İŞKUR İl Müdürlüğü ve kurumun internet sayfası www.iskur.gov.tr ile Ardeşen, Çayeli, Fındıklı, İkizdere, İyidere, Kalkandere, Madenli, Pazar, Tunca, Hemşin ve Çamlıhemşin belediyeleri, Çayeli, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İyidere ve Pazar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfındaki hizmet noktalarına yapılabilecek. Başvuru şartlarının kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış 19 yaşından gün almış olmaları, emekli ve malul aylığı almamaları, açık lise ile açık öğretim öğrencileri haricinde öğrenci olmaması gerekiyor."


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı