ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 23-04-2018, 13:53
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI


Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Muhammet Adnan Çap’a bıraktı.
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını, temsili olarak İstiklal İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinden Muhammet Adnan Çap’a bıraktı.
Vali Bektaş İstiklal İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Muhammet Adem Çap ve beraberindeki öğrencileri makamında karşıladı. Çocuklar, Vali Bektaş’a çiçek takdim etti.
Çap ve beraberindeki öğrencilerle bir müddet sohbet eden Vali Bektaş, daha sonra makamını Çap’a devretti.
Temsili olarak Valilik görevini üstlenen Çap, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladığını belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kendilerine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarlığını dile getirdi.
Vali Bektaş’ın vali olarak ne yapmak isterdin sorusu üzerine Çap, “Okulların çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin memnuniyet verici olduğunu, bu uygulamaların aynen devam etmesini istediğini belirterek; “Rize’nin eğitim ve öğretimde daha da üst seviyelere gelmesi için elimden gelen cabayı göstereceğim” şeklinde konuştu.


Vali Bektaş, Çap’a ilerde ne olmak istiyorsun? Sorusu üzerine Çap, sınıf öğretmeninden çok etkilendiğini ve bu yüzden sınıf öğretmeni olmak istediğini dile getirdi.
Vali Bektaş, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına daha sonra Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinliklerle devam edildi.


  1. Şu bayramlar neyin bayrami yahu..23 nisan 1920 2.5 milyon km kareye hükmeden cihan devleti  yikilyor çocuklarimiza bayram olarak kutlatiliyor dünyada varmi devletin yikiliyor o gün bayram oluyor.islam dan bir şey kaldirilmiş onun yerine bayram....Benim büyük dedem yemende mapavri taburuyla gitti şehit düştü öteki dedem ç.kalede gavuru yendiler yarali rizeye döndü.Ama gavurun şapkasi için Alim arkadaşlari asildi  rize vilayeti bombalandi......Ey Kemalistler rize nin nüfüs bakimindan bir bakin şu savaşlara en çok Asker rizeden gitmiştir.Ben buradan Reise seslenmek istiyorum devlet olarak şu Alçak şapkadan sebeb bombalanişimizin  itibari iade edilmesi lazim..

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı