Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (78)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Rize'de O Binanın Yıkımına Başlandı!..

Rize'de O Binanın Yıkımına Başlandı!..

Kategori: RİZE HABER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 3-10-2018, 12:20
  • Beğenmedim
  • 0
  • BeğendimRize'nin Muradiye beldesinde şiddetli yağışların ardından gündeme gelen 7 katlı bina için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından alınan yıkım kararının ardınan, yıkım işlemleri başladı.

Muradiye Belediyesine ait 4 katlı bina için yıkım kararı                            
(Muradiye Belediyesine ait 4 katlı bina) Sel afeti geldiğinde bütün mahalleyi tehlikeye atabilecek durum içerisinde. Belediye ile görüşerek anlaşmasını gerçekleştirdik. Bu hafta içerisinde yıkımına başlayacağız"                                                                                                                 
Rize'nin Muradiye beldesinde belediyeye ait içerisinde kiralık iş yerleri ve Kuran kursu bulunan 4 katlı binanın yıkımı kararlaştırıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Gürgen, ardından dere üzerine inşa edilmiş içerisinde kiralık iş yerleri ve Kuran kursu bulunan 4 katlı binanın yıkımı için görüşerek mutabakata vardı.
Gürgen, gazetecilere yaptığı açıklamada, şiddetli yağışların ardından gündeme gelen 7 katlı binanın yıkım işleminin başladığını hatırlattı.
Muradiye Belediyesine ait hizmet binası için de yıkım kararı aldıklarını kaydeden Gürgen, "İçerisinde kiralık dükkanlar ve Kuran kursu olan bir yer. İki derenin birleşiminin üzerine yapılmış. Sel afeti geldiğinde bütün mahalleyi tehlikeye atabilecek durum içerisinde. Belediye ile görüşerek anlaşmasını gerçekleştirdik. Bu hafta içerisinde yıkımına başlayacağız." dedi.
Binanın yıkılmasının ardından derenin eski yatağına döndürüleceğinin altını çizen Gürgen, "Binayı kaldırarak Heleke Camisi'ni ve sağlık ocağını kurtarıyoruz. Diğer binaları da kurtarıyoruz. Bu yıkımın başlangıcı birinci aşama. İkinci aşamada merkezdeki binayı yıkacağız. Dere yatakları içerisinde aykırılık teşkil eden binalar dolgular hepsi kaldırılacak." diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı