Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 
Sedat Peker Yeniden Binlerce
 
Rize'de Maganda Kurşunu..!
 
Şimdi Rize'de Budget Zamanı!...
 
Mustafa Saymak Ligde Saydıracak!
  

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (83)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Of'ta Sabah Namazından Sonra Defnedildi..

Of'ta Sabah Namazından Sonra Defnedildi..

Kategori: RİZE HABER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 22-07-2015, 13:49
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Of'ta Sabah Namazından Sonra Defnedildi..

 
- Olayda hayatını kaybeden Koray Çapoğlu, Trabzon'da toprağa verildi..
                                            
                                                - Saldırıda ölen Koray Çapoğlu'nun akrabası Fazlı Çapoğlu:
- "Koray, İstanbul'da ablasına Antalya'ya gideceğini söyledi ve babasının Antalya'ya gideceğini bilmemesini istedi ama bu olayı duyunca Suruç'ta olduğunu öğrendik"
- "Bu bölgede bulunan marjinal grupların cenazede gösteri yapma gayesi vardı, biz ona müsaade etmedik ve etmeyeceğiz"

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Koray Çapoğlu, Trabzon'da defnedildi.

Suruç ilçesindeki terör saldırısı sonrası uçakla İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'na getirilen Çapoğlu'nun (32) cenazesi, ardından uçakla Trabzon Havalimanı'na gönderildi.

Havalimanında cenazeyi, Çapoğlu'nun yakınları ile HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, HDP İstanbul Milletvekili Emine Beyza Üstün ve diğer kişiler karşıladı.

Çapoğlu'nun cenazesi, toprağa verilmek üzere baba ocağı olan Of ilçesindeki Yanıktaş Mahallesi'ne götürüldü.

Koray Çapoğlu'nun cenazesi, ailesinin isteği üzerine sabah namazı sonrası aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi.

Cenaze törenine, ailesinin istememesi nedeniyle milletvekilleri Pir ve Üstün'ün katılmadığı, törende ailesi ve yakınlarından yaklaşık 30 kişinin hazır bulunduğu öğrenildi.

Cenaze dolayısıyla mahallede herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

 

Of'ta Sabah Namazından Sonra Defnedildi..

 

 
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Koray Çapoğlu'nun akrabası Fazlı Çapoğlu, herhangi bir provokasyona sebep olmamak için cenazelerini sabah saatlerinde defnettiklerini belirterek, "Biz devletin bekası için ne gerekiyorsa onu yapacağız biz asla provokasyona taviz vermeyeceğiz" dedi.

Eski AK Parti Of İlçe Başkanı da olan Fazlı Çapoğlu, Koray Çapoğlu'nun cenazesinin defnedildiği Of ilçesi Yanıktaş Mahallesi girişinde, AA muhabirine açıklamada bulundu. Çapoğlu, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında ölen Koray'ın halasının torunu olduğunu ve ailece İstanbul'da yaşadıklarını ifade etti.

Olay nedeniyle üzüntülü olduklarını ve Koray'ın kullanıldığını düşündüğünü anlatan Çapoğlu, "Koray saf bir çocuktu. Bu olayı duyduğumuzda da şok olduk, babası da şok oldu. Babası Bayram Çapoğlu, çay mevsimi olması sebebiyle Trabzon'a gelmişti. Koray da İstanbul'da ablasına Antalya'ya gideceğini söyledi ve babasının Antalya'ya gideceğini bilmemesini istedi. Ama bu olayı duyunca Suruç'ta olduğunu öğrendik" diye konuştu.

Koray'ın cenazesinin İstanbul'dan Suruç'a giden amcası ve dayısı tarafından alınarak Trabzon'a getirildiğini belirten Çapoğlu, "Bu bölgede bulunan marjinal grupların cenazede gösteri yapma gayesi vardı, biz ona müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. Milletvekili dahi olsalar asla bu mahalleye giremeyecekler" ifadesini kullandı.

 

Of'ta Sabah Namazından Sonra Defnedildi..

 


Cenazeyi karşılamak için Trabzon Havalimanı'na gelen HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ve HDP İstanbul Milletvekili Emine Beyza Üstün ile konuştuğunu dile getiren Fazlı Çapoğlu, "Pir ve Üstün milletvekili olduklarını söylediler. Ben de siyasetçiyim ama 'asla köye gelmeyin' dedim. Cenazeye de katılmadılar çünkü müsaade etmedik. Şimdi kalabalık bir grup ile buraya geleceklerini duyuyoruz, inşallah gelmezler. Pir ve Üstün'ü misafirim olarak evimde ağırlarım ama asla cenaze ile ilgili provokasyon ve reklam yaptırmayacağız" dedi.

Fazlı Çapoğlu, cenazeyi de herhangi bir provokasyon olmaması için sabah namazı sonrası saat 07.30'da defnettiklerini anlatarak, "Biz devletin bekası için ne gerekiyorsa onu yapacağız biz asla provokasyona taviz vermeyeceğiz. Burası Suruç değil, burası Of'tur" diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı