Samsung Galaxy S8 Fiyatı ve
 
Hükümetten vatandaşa bir müjde
 
Elektronik sigara masum değil,
 
ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ'NDEN
 
Hamsiyi Yiyen Horona Koştu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu
 
Rizeli'den 16 Nisan İçin Özel
 
Çocuğa ‘yapma’, ‘etme’ demeyin
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Nisan 2017 (153)
Mart 2017 (243)
Şubat 2017 (161)
Ocak 2017 (220)
Aralık 2016 (240)
Kasım 2016 (226)

» » Rize AVM İnşaatı hız kazandı

Rize AVM İnşaatı hız kazandı

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 6-01-2017, 15:38
 • Beğenmedim
 • +2
 • Beğendim

 

 

Rize Yatırım A.Ş tarafından eski stadyum yerinde inşaatına başlanan AVM binasında çalışmalar hızlandırılırken yol boyunca araç lastiklerinden çıkan çamurlar çevreyi bataklığa döndürdü.

Eski Stadyumun yerinin yeni stat yapılması ile Rize Yatırım A.Ş ye verilmesinin ardından başlatılan inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.

    Taşlidere sahasında Rizespor Yatırım A.Ş tarafından yaptırılan yeni stadyumun ardından eski stadyumun yerinin A.Ş ye verilmesi ile birlikte 2-3 yıldır inşaat için bekleyen Yatırım A.Ş geçtiğimiz aylarda AVM inşaatına başladı.

     Kasap karşı çıkmıştı

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap AVM inşaatının yer ve mekan olarak şehrin merkezine kalması nedeniyle inşaata karşı çıkmış ve AVM nin sahil yolu üzerinde yapılmasının uygun olacağını söylemiş, siyasilerin devreye girmesi ile onay vermişti.

    Başkan Kasap ile Birlikte birçok STK AVM nin yerinin şehir merkezinde trafiği kilitleyeceği yönünde açıklamalar yapmış ancak siyasiler AVM ile birlikte yapılacak olan yol genişletme ve üst geçitler ile sorunun çözüleceği sözünü vermelerinin ardından 2 ay önce AVM inşaatına başlandı.

     İş adamlarının ortak olduğu inşaatta çalışmalar hız kazanırken bir yandan hafriyat diğer yandan ise kazık çakma işlemleri sürüyor.

      Çevre çamurdan geçilmiyor

Yaklaşık 30 trilyona mal olacak olan AVM ve rezidans inşaatında hafriyat çalışmaları ile birlikte inşaattan taşınan hafriyatlar ile sokak çamur tarlasına dönüşüyor. Vatandaşların ihbarları üzerine inşaata giden polis ekipleri inşaat sorumlularına uyarılarda bulunuyor.

    Lastiklere yapışan çamurlar ana yol üzerinde bataklık oluşmasına neden oluyor.

     Lastikler yıkanmalı

Çevrede oluşan çamurlar ile birlikte vatandaşlar sık sık 155 i arayarak eski stadyum yolu, Gençlik ve Spor il müdürlüğü sokağı ile Çaykur sokağından çamurdan geçilmediği ihbarı üzerine inşaat sorumlularını uyaran polis ekipleri şantiyeden çıkan araçların lastiklerinin çıkışta yıkanmasını istemekte. Ancak kurallara uyulmadığı gözleniyor.

dle


  • isimsiz kahraman
  • 6 Ocak 2017 21:02
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

  trilyon derken eski trilyonmu yeni trilyonmu

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı