Samsung, 'Rize' İçin Marka
 
Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (76)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » Rizeli Maça Neden Gitmiyor?

Rizeli Maça Neden Gitmiyor?

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 7-12-2017, 13:06
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

Rizeli Maça Neden Gitmiyor?


Çaykur Rizespor evinde oynadığı maçlarda bir türlü taraftar desteğini yıllardır arkasına alamıyor.
Son oynanan Denizlispor maçını 1.500 taraftar izlemiş. Bu durum karşısında kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, haklı olarak serzenişte bulunarak;” Hafta sonu hava güneş, öğlen saatinde oynanan maçta takım istikralı gidiyor gel gör ki maçı sadece 1. 500 kişi izlemeye gelmiş” diyerek taraftar desteğinin olmayışı kendi şevkini de kırdığını dile getirmişti.
Rize sokaklarında Çaykur Rizespor taraftarının neden maçlara gelmediğini araştırdık ve birçok yeşil – mavili taraftarlara sorduk. Çaykur Rizespor’un maçlarında şehrin ilgisinin az olmasının birçok nedeni ile karşı karşıya kaldık.

Rizeli Maça Neden Gitmiyor?

Yaptığımız araştırmada en büyük sorun olarak stattın özellikle kış aylarında fiziki şartlarının elverişsiz olması yönünde. Dondurucu soğukta hasta olmama adına maça gitmediklerini ve çocukları da maça göndermediklerini dile getiren birçok Rizespor taraftarı, yönetimden başka stadyumlarda gördükleri ısıtma sistemini biran önce devreye sokmalarını istediklerini söylediler.
Taraftarlar statta yaşanan özellikle ergen gençlerin yaptığı küfür ve şiddet olaylarından dolayı maça gitmek istemediklerini söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Sezon başında kombine kart aldıklarını yanlarında bulunan 3 - 5 kişinin küfür etmeleri yüzünden kartlarının bir sonraki maçta bloklandığına dem vuran bazı Rizespor taraftarları;” Benim hiçbir suçum yokken ceza almam bana açıkça dokunuyor. Bu yüzden maça gitmiyorum, passo lig sitemi hani maçta küfür yapan kişileri görüntüleyecek ti? Gelinen noktada bir iki kişi yüzünden tüm tribün ceza alıyor” diyerek maça gitmediklerini beyan ettiler.


Yaptığımız araştırmada Rizespor taraftarının bir başka maça gitmeme nedeni olarak karşımıza takımın kalitesinin yetersiz olması gösterildi.
Özellikle geçen sezon kalitesiz transferler altında acı çektiklerini dile getiren yeşil – mavili renklere gönül veren taraftarlar bu durum karşısında her maçta aynı tip vasıfsız oyuncuları izlemekten bıktıklarını söylediler. Birçok Rizespor taraftarı konu hakkında şunları söyledi;
“ Yeter artık, kimi izleyeceğiz. Yıllardır bu takımda oynayan orta yapmasını öğrenemeyen bekleri mi izlemeye devam edeceğiz? Veya yıllardır 10 numara oyuncu alacağız diyerek bu bölgede bir türlü adam akıllı kaliteli bir 10 numara oyuncu alındı da biz mi beğenmedik. Hep aynı tornadan çıkmış, düz topçular. Yıllardır Kweuke’nin ayağına bakan bir takım oda bezildi ve sahada yok. Taraftar maça kaliteli, yıldız oyuncu izlemeye gider. Bizde bu maalesef yok. Yönetimin hedefi olabilir ama senin sahada görev verdiğin oyuncunun hedefi kafasında yok. Hem taraftar fedakarlık yapacak, teknik kadro ve geçmiş yönetim paraya kıyıp kaliteli oyuncu almayacak. Bu taraftar enayi değil, her şeyin farkında. Sahada yıldız oyuncu olsa o stat dolar, ama bizde öyle yetenekli ayaklar yok” diyerek takımın mevcut kadrosunun yıldız ve kaliteli oyunculardan kurulu olmadığını ve bu yüzden maça gitmek istemediklerini dile getirdiler.
Kulüp Başkanı ve yönetimi sevmeme adına sorulan soruya verilen cevap ise düşündürücü oldu.
Geçmiş başkan ve teknik adamdan dolayı maça gitmediklerini açıkça dile getiren Rizespor taraftarlar;
“ Yeni Başkan Hasan Kemal Yardımcı Rizelinin dilinden anlayan Rizespor sevgisini üst kimlik olarak taşıyan bir başkan. Geçmiş dönemde Rizespor taraftarı ile arası olmayan bir başkan vardı, aynı zamanda teknik direktör koltuğuna oturan kişi her maç sonu aynı kilişe laflar ederek bizi takımdan soğutmuştu. Bu başkan ve yönetim yüzünden yeniden maça gitmeye başladım. Yeni başkandan isteğimiz devre arası transferinde kaliteye önem vermeleri. Birde stattın fiziki şartlarını günümüzün teknolojisi ile yeniden yapılandırması. Koltuklar eskidi, ısıtma sistemi olmalı. Bilet fiyatları normal en önemlisi ulaşım konusunda taraftara yardımcı olunmalı” önerilerinde bulundular.

Yönetim Geçmişi Gün Işığına Çıkartacak
Çaykur Rizespor yönetim kurulu kendilerinden önce özellikle son iki yıl içinde yapılan tüm transferleri didik didik inceleme kararı aldı.
Kulübe aktarılan kaynakların geçmiş dönemde çok kötü kullanıldığına dikkat çeken yöneticiler, özellikle sokakta bile yürümesini beceremeyen, vasıfsız yabancı topçular bu kulübe birileri tarafından itiklenmiş serzenişinde bulunarak; “ Bu transferlere aracılık yapan menejerler dahil olmak üzere kim ne yapmışsa Rizespor kulübünü ekonomik anlamda büyük bir çıkmazın eşine getirmişler. Son yıllarda yapılan transferlerin hepsi masaya yatırıldı. Birçok transferlerde menejerlik ücretleri hep peşin ödenmiş. Böyle bir ödeme şekli dünyada yok. Yangından mal mı kaçırıyorlar? Birileri malı götürmüş, onlar kısa zamanda dünyalıklarını yaparken, Rizespor camiası kan, gözyaşı dökmüş. Bu kadar kötü transferlere bu kadar bol sıfırlı ödemeler yapanlar yargı yolunda mutlaka hesap verecekler. Çaykur Rizespor yönetim kurulu üyeleri olarak bunun takipçisi olacağız, her transfer de kim ne almış, ne almamış bunu açığa çıkartacağız. Rizespor kulübü birlerinin oyuncağı olmuş, buna müsaade edenlerde hesap verecek” dediler.

AJANS53.COM ÖZEL
YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


  • recep
  • 7 Aralık 2017 17:50
   • Beğenmedim
   • +1
   • Beğendim

  rizeli maça gitmez. ama kahvede oturup akıl verir,söver,küfreder ama beş lira veripte maça gitmez! bu yüzden hiçbir zaman başarı beklemeyin. takımı oynatan taraftardır. rizeye real madrid de gelse rizeli maça gitmez ama hiç anlamadığı halde yorum yapar...boş boş konuşur!sorarsın niye maça gitmiyorsun hemen cevap hazır ;takım top oynamıyor .ulan kazma maça gidip takımı şahlandırdınmı da futbolundan muzdaripsin. asıl bahane bu değil tabi.menfaati el vermez .kim dolmuşa binecek te 5 liraya maç izleyecek davası bu dava.sonrada trabzon bizi düşürdü diye vah vah küfür kıyamet. 3 maçta stadı doldurun bakın o takım nasıl geleni gideni beşliyor...beş kuruş katkın olmayacak ama takımın süper ligde olacak!

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı