Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (69)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Türkiye'nin İlk Futbol Lisesi Rize'de Açılıyor

Türkiye'nin İlk Futbol Lisesi Rize'de Açılıyor

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 7-04-2018, 10:21
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize'de Futbol Lisesi projesi
- Çaykur Rizespsor Kulübü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Futbol Lisesi anlaşması yaptıÇaykur Rizespor Kulübü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Futbol Lisesi anlaşması yapıldı.

Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yapılan anlaşmanın imza töreninde konuşan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirildiğini söyledi.

Çaykur Rizepor'un öz kaynaklarını kullanmasını istediklerini aktaran Yardımcı, "Bu anlamda Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan anlaşma sonucu önümüzdeki yıldan itibaren Futbol Lisesinde toplamda 90 altyapı futbolcusunun eğitimini ve antrenman programını birlikte gerçekleştireceğiz. Uzun vadede değerlendirebileceğimiz gençleri bünyemize katarak, kadromuzda olmalarını sağlayacağız. Bu protokol ile Türkiye'de bir yolun açılmasını sağladık. İnşallah uzun vadede hem gençlerimiz hem de kulübümüz için çok verimli bir çalıma olacak." ifadelerini kullandı.

Bölgede çok yetenekli futbolcuların olduğunu anlatan Yardımcı, "Yeni oluşturduğumuz model sayesinde çocuklarımız ile daha yakın temas kurabileceğiz. Altyapı ekibimizin takibiyle sporcularımız hem eğitimlerine devam edecek hem de yeteneklerini geliştirme imkanı bulacak." şeklinde görüş belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz ise her zaman Çaykur Rizespor ile çalışmak istediklerini kaydederek, "Futbolun yanına eğitimi de ekleyerek çok verimli bir projeyi hayata geçirmiş olduk. Gelecek yıldan itibaren güzel bir çalışmaya başlamış olacağız. Çok olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Güneysu Futbol Tematik Lisesi'nin Çaykur Rizespor ile ortak yürüteceği eğitim ve spor protokolü Hasan Kemal Yardımcı ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz arasında imzalandı.

İmza törenine Güneysu Kaymakamı Davut Düzgün, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan ile yöneticiler katıldı.

Yardımcı, imza törenine katılanlara Çaykur Rizespor forması hediye etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı