ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-12-2014, 17:04
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

KARAMAN ENGELSİZ SİNEMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

ÇAYKUR RİZESPOR’UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ HİKMET KARAMAN RİZE’DE ENGELLİLER İÇİN HAZIRLANAN “ENGELSİZ SİNEMA” ETKİNLİĞİNE KATILARAK ENGELLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

 

KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

 


 Çaykur Rizespor’un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman, Rize’de engelliler için hazırlanan “Engelsiz Sinema” etkinliğine katılarak engelli çocuklarla kucaklaştı.
Rize’de Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği ve Moroğlu Engelsiz Sinema ve Kültür Derneği tarafından “Sinema Engel Tanımıyor” isimli sosyal sorumluluk projesi engellileri sinema ile buluşturdu. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yapılan programa Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, İl Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman ve yardımcısı Taşkın Güngör katıldı.
Nazik davetlerinden dolayı programı düzenleyenlere teşekkür eden Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, konuşmasını gözlerine taktığı siyah bant ile yaptı.

 

KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

 


KARAMAN ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI
Gözlerini kapatarak ilk kez konuşma yaptığını söyleyen Karaman “Gerçekten çok farklı bir duygu bu. Çok duygulandım. Görme ve işitme engelli kardeşlerimiz ile beraberiz. Gözlerim kapalı empati yapıyorum ama zihnim açık. Beynimde bir sürü düşünceler var. Bu tür etkinlikler her zaman destek verdim vereceğimde. Buradaki arkadaşlarımızı, çocuklarımızı mutlaka antrenmanlarımızı ve maçlarımızı seyretmeye bekliyorum. Pazartesi kendi sahamızda oynayacağımız Gaziantep maçında sizleri de aramızda görmek istiyorum gerekirse yöneticilerimiz ile konuşarak bir yerde sizleri ağırlamaktan mutlu olacağız” diye konuştu.
Karaman’ın konuşması ardından engelli çocuklar kendisini uzun süre alkışladı. Kendisi ile fotoğraf çektiren bir Trabzonspor formalı engelli çocuğa Karaman “Bak Trabzonsporlu, Çaykur Rizesporlu beraberiz kardeşiz” diyerek sarıldı.

 

KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

 


“SİNEMADA ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

 

KARAMAN, ENGELLİ ÇOCUKLARI ANTEP MAÇINA ÇAĞIRDI

 


“Sinema Engel Tanımıyor” ismi ile yola çıktıklarını ifade eden Gönül Moroğlu, “Filmlerin sesli betimlemesini işaret dili uygulamasını ve alt yazı uygulamasını hem görme hem de işitme engellilerin aynı anda seyredebileceği ölçüde ekrana yansıtıyoruz. Biz bunun adına ilk önce 'Engelsiz Sinema' dedik. Sinemada engelleri kaldırdığımızı ifade ettik. Daha sonra proje büyüdüğünde 'Sinema Engel Tanımıyor' oldu. Bu kapsamda üç yıldır çalışıyoruz. 15 ilde gösterim yaptık. Amacımız evlerinde hapsolmuş engelli vatandaşlara sinemayı tanıtmak sevdirmek. Burada bizim projeyi sunmamızda yardımcı olan Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği ve Kültür Turizm il Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Ayrıca Çaykur Rizespor’un yeni hocası Hikmet Karaman hocamıza da zor bir görev almasına rağmen işlerinin çokluğuna rağmen bu projenin yanında olması bizi ayrıca mutlu etti. Kendisine ve takımına başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı