Kategori > RİZESPOR HABERLERİ / POPÜLER HABERLER > Ayaklar Sahada Kafalar Tatilde!

Ayaklar Sahada Kafalar Tatilde!


8-11-2017, 11:47. Yazar: Selim

Ayaklar Sahada Kafalar Tatilde!

 

 

Adanaspor maçı sonrası lige verilen Milli arada üç gün izne çıkan Çaykur Rizespor’da futbolcuların ve teknik kadronun maç bitiminde apar, topar havalimanının yolunu tutarak izne koşmaları orada bulunan bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından benimsenmendi.

Durumu Özetliyor..

Rize dönüş kafilesine sadece Paraguaylı Samudio ve Sinan Yazıcı’nın iştirak ettiği öğrenilirken, diğer oyuncuların Türkiye’de ve komşu ülkelerde daha önce ayarlanan tatil yörelerine koşmaları takım içinde düşen durumu özetler gibi idi.

Üst düzey gelir elde eden birçok oyuncunun Milli ara programında lige verilecek olan arada eşi, sevgilisi ve ailesi ile tatil programına çıkarken, bu durum karşısında Çaykur Rizespor yönetiminde yer alan bazı isimler olaya tepki koyarak şu yorumda bulundular.

Tepki Gösterdiler..

 “ Kabahat onlarda değil, kabahat bizde. Yönetim ayrı bir şey, idare etmek ayrı bir şey. Bu tip olaylarda yönetim olarak biz sadece idare ediyoruz. Maç öncesi toplayacaksın teknik kadro ve futbolcuları diyeceksin ki “ Bu maçı alırsanız size ekstra bir gün daha izin, yok kötü bir sonuç alınırsa takım komple Rize’ye dönecek ve çalışmalara ara verilmeden başlanacak. Futbolcu programını yapmış, kafalar izinde, tatil yörelerinde geçireceği hoş saatlerde. O topçu bu ağır sahada tatil öncesi kendini riske atar mı? En ufak sakatlığında tatili mahvolur!.. Oyuncular üst düzey kazanıyor, altlarında son model arabalar, birçoğunun özel yaşantısında uzantıları var, kısaca para onlarda, akıl, keyif onlarda. Bizler Başkanımız ve yönetim olarak 24 saat kafa yoruyoruz “nasıl para buluruz, futbolculara nasıl ödeme yaparız” diye. Onların tek düşüncesi 90 dakika boyunca oynar gibi görünüp, kaçak güreş yapmaları. Tabi fazla yorulmadan enerjilerini başka yerlere bırakmaları gerekiyor! Bu iş böyle gitmez, radikal kararlar almak gerekiyor. Kimse Rizespor camiasından büyük değildir, bu kulüpten kimler geldi, kimler geçti” yorumuyla beraber, haklı olarak serzenişte bulundular.

Yönetim Rapor Alacak!

TFF 1. Ligde yoluna şampiyonluk parolası ile başlayan Çaykur Rizespor’da yönetim son haftalarda ortaya konulan kötü performans Başkan Yardımcı ve yönetim kurulunu tedirgin etti.

Samsunspor maçı öncesi teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayıran yeşil – mavili takım teknik direktörlük koltuğuna İbrahim Üzülmez’e getirmişti.

Genç teknik adamla ligde oynadığı dört maçtan sadece bir galibiyet alarak beklentiden oldukça uzak bir görüntü veren Çaykur Rizespor lige verilen milli arada yönetim hafta içi teknik direktör İbrahim Üzülmez’le bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapacağı ve kendisinde bir rapor alacağı öğrenildi.

Sezon sonu hedefin mutlak şampiyonluk olduğunu delklere eden Başkan Yardımcı’nın bu yolda gerekirse üç hoca bile değiştiririm ifadesini geçmiş dönemde dile getirmişti.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ

dle
Geri Dön