Kategori > RİZESPOR HABERLERİ / POPÜLER HABERLER > Yardımcı İşi Sağlam Tutuyor!

Yardımcı İşi Sağlam Tutuyor!


13-03-2018, 10:34. Yazar: Selim


Yardımcı İşi Sağlam Tutuyor!
Lig lideri Çaykur Rizespor’da kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, önlerinde 7 maç 21 puan daha bulunduğunu hatırlatarak;” Sakın havaya girmeyelim, iyiyiz ama gevşemeden yolumuza devam edeceğiz. İşi çok sağlam tutacağız. Şimdi havaya girme zamanı değil, bir ay sonra onun da zamanı gelecek. Dereyi görmeden paçayı sıvamayacağız, böyle bir yağma zaten yok. Bizim kuru çalılara boğulma niyetimiz de yok. Takım içinde bütünlük bizi memnun ediyor. Ben takımda düşük adam istemiyorum. Oynayan, oynamayan hepsi bir. Bu işi son dört maça bırakmak istemiyoruz. Son haftalarda ipin ucu kaçabilir. Rize’nin iklimi son haftalarda bu stresi kaldırmaz. İşini benimseyeceksin, ilgi, sevgi ve disiplin bu işin olmazsa olmazı. Malının, işinin başında bulunacaksın, bizim de farkımız buradan ortaya çıkıyor. İşin başında bulunmadan sen ne kadar samimi olursan ol, ne kadar kafan çalışsa da futbol işlerinde “yangaz” çok. Bu işlerin yüzde 75’i köpük. ” dedi.

Bu İş Şaka Değil!
Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Mayıs ayı içinde altyapı tesisleri için temel atacaklarını söyleyerek;” Bu iş şaka değil. Mayıs ayı içinde altyapı temeli atılacak. Rize’nin dinamiklerini harekete geçireceğiz, bu yörenin çocuklarını didik didik takip edeceğiz” ifadesini kullandı.
Önce Rizespor Konuşulacak
Bu sezon yaşadıkları heyecanı önümüzde ki sezon süper ligde kaliteyle harmanlayarak güçlü bir kadro kurmak istediğini belirten Başkan Yardımcı;” Önümüzde ki sezon sağlam bir takım yapmamız şart. Süper ligde ki kaliteyi görüyoruz. Bizim bu sene ligde bulduğumuz heyecanı, havayı önümüzde ki sezon kaliteyle takviye edeceğiz ve Rizeli diyecek ki;” Kardeşim ben önce Rizespor konuşurum, başka bir şey konuşmam” diyecek. Rizeli, beni mahcup etmeyecek takımın arkasında yer alacak. Bizde onları mahcup etmeyeceğiz. Ona göre işi sağlam tutacağız.
Rize Beni Gençleştirdi
Başkan Yardımcı, kendisinin sosyal yönde Rize ile kucaklaşmasının kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirterek;” Uzun yılar unuttuğum gönlümde ki Rize’yi tekrar yaşamaya başladım. Allah uzun ömürler verirse bu bize Rize’de daha fazla yaşama imkânı verecektir. Taraftar her şeyi görüyor, bu samimiyeti görüyor. Asıl bana Rize’nin katkısı var, beni gençleştiriyor, beni diri tutuyor. Yukarda Allah var Rizespor’un bana katkısı var, 20 saat kafam çalışıyor” cümlesini kullandı.

Kweuke’nin Ölüsü Yeter!
Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, devre arası ameliyat olan takım kaptanı Kweuke için ;” Ölüsü yeter, yeter ki sahaya çıksın” dedi.
Kweuke’nin sakatlık sonrası çalışmalarına devam ettiğini hatırlatan Başkan Yardımcı;” Bir iki hafta içinde takıma katılır. Bu oyuncumuz geçmiş yönetimden gelen yüksek meblağlı bir sözleşmeye imza atmıştı. En son 200 bin Euro para ödedik kendisine. Bu bir kontrat, ben bundan şikâyet etmiyorum. Sürdürülebilir ve kontrol edilebilir bir durumumuz var bizim. Geçmiş yönetime de ben kabahat bulmuyorum, imzalar atılmış ve bir sıkıntı var ki biz yönetime geldik. Ben bunu yönetmem lazım. Kweuke’den benim şikâyetim yok, sezonun bitimine beş maç kala da gelse lazım olur bize. Kweuke’nin ölüsü yeter bize, yeter ki sahaya çıksın” dedi.

“Şampiyonluğa Konsantre Olduk”
Yeşil – mavi forma altında başarılı maçlar çıkaran Süleyman Koç;” Ligin en iyi takımıyız ve tamamen şampiyonluğa konsantre olmuş bulunmaktayız, takım halinde müthiş birlikteliğimiz var, biz değil, rakipler düşünsün” dedi.
Boluspor maçında formunun zirvesinde bir görüntü veren gurbetçi oyuncu Süleyman Koç, “ Çok zor bir deplasman maçından çok ama çok önemli bir galibiyet alarak yolumuza devam ediyoruz. Sahaya çıktığım zaman takımıma üst düzey katkı vermek için çaba harcıyorum. Boluspor galibiyeti bize son yedi hafta içinde oynayacağımız maçlar için özgüven depoladı. Bu takım ligin en iyi takımı, şampiyonluğa tam olarak konsantre olduk, bundan sonra biz değil rakipler düşünsün” dedi.

Atmaca Zirve Hırsızı
Lig lideri Çaykur Rizespor, ligin ilk altı takımından toplam 18 puan çıkartmayı bildi.
Ligde ilk 6 sıra içinde yer alan takımlardan en çok puan toplayan yeşil – mavili takım bu takımlar arasında yer alan Boluspor’dan 6 puan alırken, Ümraniyespor, MKE Ankaragücü, Gazişehir ve Altınordu takımlarından ise 12 puan çıkarmıştı. Çaykur Rizespor sezonun bitimine yedi hafta kala zirve savaşı veren Ümraniyespor ile deplasmanda bir diğer şampiyonluk mücadelesi veren Gazişehir takımı ile son hafta kendi sahasında karşılaşacak.
Koltukta En Çok Oturan Takım
TFF 1.ligde geride kalan 27 hafta içinde Çaykur Rizespor 10 hafta liderlik koltuğuna en çok oturan takım oldu.
27 hafta içinde Akın Çorap Giresunspor 3 hafta MKE Ankaragücü takımı 4 hafta liderlik koltuğuna otururken İstanbul temsilcisi Ümraniyespor ise 10 hafta liderlik sevinci yaşayan bir başka takım olmuştu.

Rizespor’da Üzülmez Farkı!
Çaykur Rizespor’da teknik direktör İbrahim Üzülmez farkı yaşanıyor.
Ligin ilk 10 haftası içinde 18 puan toplayan yeşil – mavili takım, ikinci yarının ilk 10 haftası içinde ise 21 puan toplamayı başardı.
Devre arası kampında iyi bir hazırlık dönemi ve önemli takviyeler yaparak geçiren yeşil – mavili takımda teknik direktör İbrahim Üzülmez, ikinci devre ile birlikte müthiş bir çıkış yakaladı.
2018 yılı içinde tek yenilgisini Altınordu takımına karşı alan Üzülmez’in öğrencileri ligin 27. Haftası sonunda 52 puan toplayarak adını zirveye yazdırmayı başardı.
AJANS53.COM ÖZEL
YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ

Geri Dön