Kategori > RİZESPOR HABERLERİ / POPÜLER HABERLER > Üzülmez, bir puan önemli!...

Üzülmez, bir puan önemli!...


14-04-2018, 17:11. Yazar: Selim
Denizlispor Teknik Sorumlusu Cihan:
"1 puanın da bizim için çok değerli olduğuna inanıyoruz"
- Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Üzülmez:
"Bazen kazanamıyorsanız kaybetmemeniz gerekiyor"
Spor Toto 1. Lig'in 31. haftasında sahasında lider Çaykur Rizespor'la 0-0 beraber kalan Denizlispor'un teknik sorumlusu Hamit Cihan, aldıkları 1 puanın çok değerli olduğunu söyledi.

Cihan, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin en önemli rakibiyle mücadele ettiklerini bildirdi.

Havanın çok sıcak olması nedeniyle maçta her iki takımın da oldukça zorlandığını söyleyen Cihan,"Ortaya koymuş olduğumuz yüksek düzeydeki fiziksel bir performans bize 1 puan kazandırdı. Aslında şu an aldığımız puana üzülüyoruz. Çünkü son dakikada yakaladığımız etkili bir pozisyon vardı. Onu değerlendirmiş olsaydık 3 puan bizim için gerçekten çok önemli olacaktı. Ama 1 puan da bizim için çok değerli olduğuna inanıyoruz." ifadelerini kullandı.


- Üzülmez: "1 puan için futbolcularımı kutluyorum"


Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ise zor bir maça çıkacaklarını bildiklerini ve ona göre hazırlandıklarını söyledi.

Her iki takımın sıcak havaya rağmen ortaya koyduğu oyunun takdir edilmesi gerektiğine dikkati çeken Üzülmez, şöyle konuştu:

"Rakibin önemli oyuncularına karşı güzel bir oyun çıkardık. Hedefe gittiğimiz dönemlerde bu 1 puanlar çok önemlidir. Makasın daraldığı bu günlerde alınan 1 puanların önümüzdeki haftalarda ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu şartlarda oyuncuların ortaya koyduğu bu emek hakikaten önemliydi. Oyuncularımı kutluyorum. Bazen kazanamıyorsanız kaybetmemeniz gerekiyor. Oyuncularım gol atmak için elinden geleni yaptı, ama atamadık. Her şeye rağmen 1 puan için futbolcularımı kutluyorum."

Geri Dön