Diyanet İşleri Başkanı Rize’ye
 
Eşsiz Lezzetin Yeni Adresi Hayal
 
Belediye Esnaf El Ele
 
Otobüste taciz iddiasına gözaltı
 
İSTANBULSPOR EFSANE FUTBOLCUSUNU
 
Tıka basa doyarak zayıflayın
 
Cevizin beyin üzerine etkileri
 
"Kedicik"lerin suç duyuruları
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2017 (107)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)

» » » Rize’li Dağcılar Yapay Tırmanma Duvarına Kavuştular

Rize’li Dağcılar Yapay Tırmanma Duvarına Kavuştular

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-09-2017, 11:25
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize’li Dağcılar Yapay Tırmanma Duvarına Kavuştular

 

 

 

Türkiye’nin dağcılıkta lokomotif illerinden Rize yıllardır özlem duyduğu Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarına kavuştu. Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Merkez Çok Amaçlı Spor salona içersinde yapılan yapay tırmanma duvarı 12 metre yüksekliğinde olup Türkiye’nin zorluk derecesi olarak sayılı sportif amaçlı yapay tırmanma duvarlarından biri oldu.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “ Rize’mizin yıllardır özlem duyduğu bir yapıyı ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarının yapılmasında büyük emek ve katkılarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’a, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Fahri KASIRGA’ya Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ’a ve Rize Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Mehmet Kemal ARICI’ya Rize’de faaliyet gösteren Dağcılık Spor Kulüplerine Sporcuları adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum. Mağlubunuz Doğu Karadeniz dağ tırmanışları ile ilgili müthiş bir coğrafi imkânlara sahip, yaptığımız bu tırmanma duvarı ile böyle bir potansiyelin değerlendirilmesinde önemli bir işlevi olacaktır. Yapay tırmanma duvarımız en kaliteli malzemeler kullanılarak inşa edildi. Tırmanma duvarımızın rotaları, ülkede ve dünyada bu alanda en yetkin tanınmış başarılı dağcılar tarafından çizilerek, dağcıların ve gençlerin antrenman ve eğitimlerine sunulacaktır ayrıca ilimiz bundan sonraki günlerde Profesyonel yarışlara ev sahipliği yapabilecektir.” dedi.

            Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Merkez Çok Amaçlı Spor salona içersine inşa edilen Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarı 2017 Ekim ayı itibari ile Dağcılık Kulüpleri ile Lisanslı Dağcılara hizmet vermeye başlayacak.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı