TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rize Havalimanı'nın Açılış
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 
Sık tuvalete gitme, psikolojik
 
Bayim Olur musun Franchising
 
Cam filmlerine limit geliyor
 
Bu minibüste para geçmiyor
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2017 (129)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (138)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)

» » » Rize'de Çocuklar Sporla Büyüyecek

Rize'de Çocuklar Sporla Büyüyecek

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 7-11-2017, 11:01
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
Rize’de çocukları küçük yaşta spora yönlendirmeye yönelik “Sporla Büyüyorum Projesi”nin tanıtım töreni yapıldı.
 

Rize’de 12 okuldaki bin 35 öğrencinin sportif etkinlikleri katılması için “Spor’la Büyüyorum” projesi başlatıldı. 

Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek “Sporla Büyüyorum“ Projesi açılış töreni Rize Çok Amaçlı Spor Salonununda Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik‘in katıldığı törenle gerçekleştirildi.

 

Açılış töreninde konuşan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdikleri proje ile 12 okuldan 1 ve 5. sınıflarında eğitim gören 1035 öğrencinin Fiziksel Etkinlik derslerinde Rize Belediyesi toplu taşıma araçları ile Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor salonlarına taşınacağını belirtti.

 

Çocuklara belirlenen branşlarda uzman antrenörler eşliğinde doğru yöntem, teknikler ve doğru araç gereç ile sporun temel unsurların öğretileceğini kaydeden Vali Bektaş, çocuklara spora yatkınlık testleri yapılarak onların branşlara yönlendirileceğini, ayrıca amaçlarının öğrencileri spor aracılığı ile kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu söyledi.

 

 

Protokol konuşmalarının ardından İl Müdürlüğü dağcılık sporcuları tarafından sportif amaçlı tırmanma duvarında sportif tırmanma gösterisi yapıldı. Açılış töreni katılımcıların ve öğrencilerin bir arada poz verdiği toplu resim çekimi ile sona erdi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı