ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » » Rizeli Halterci Kas Yapmak İçin Başlamıştı, Avrupa Şampiyonu Oldu!.

Rizeli Halterci Kas Yapmak İçin Başlamıştı, Avrupa Şampiyonu Oldu!.

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 11-08-2018, 12:50
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

RİZELİ Milli halterci Onur Demirci, yaptığı açıklamada, Ordu'da 2-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Türkiye Gençler ve 23 Yaş Altı Halter Şampiyonası'nda genç erkekler 105 kiloda altın madalya kazandığını söyledi.

Onur Demirci, şampiyonada genç erkekler 105 kiloda koparmada 130, silkmede de 155 kilo kaldırarak Türkiye rekoru elde etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.


 

Demirci, haltere yaklaşık 4 yıl önce kas yapmak için başladığını ancak daha sonra antrenörlerinin teşvikiyle yarışmalara katıldığı anlattı.

Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra gençler kategorisinde Avrupa şampiyonluğu da bulunduğunun altını çizen Demirci, "Halter çok zor ve emek isteyen bir spor, sürekli antrenman yapmayı gerektiriyor. Onun için sürekli spor salonlarında antrenman yaparak günümü geçiyoruz. Bu sporun Türkiye'de daha iyi yerlere gelmesi için çaba harcıyoruz. Çok şükür düzenli çalıştıkça başarılar da gelmeye başladı." dedi.

Demirci, her sporcunun hayalinde olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirterek, "Ancak her şeyin bir sırası var. Önce dünya şampiyonu, ardından da çok çalışarak olimpiyat şampiyonu olmayı hedefliyorum." diye konuştu.

Ailesinden çok destek gördüğüne işaret eden Onur Demirci, "Herkes, halter yapanların boyunun kısa olacağını söylüyordu ancak bunun böyle olmadığını, yanlış bir düşünce olduğunu bu spora başladıktan sonra gördüm." ifadelerini kullandı.

Gelecekten umutlu olduğunu anlatan milli sporcu, şunları kaydetti:

"Henüz yaşım çok genç. İmkanlar el verdiği sürece bu sporu yapmaya devam edeceğim. Rize'de kaliteli antrenörler eşliğinde antrenmanlarımı sürdürüyorum. Benden beklentileri de çok yüksek. Hedefim bu beklentilere karşılık vererek ülkeme yeni madalyalar kazandırmak."


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı