Kalkavan; " Ben geçmiş 15 yıl
 
Trabzon’da bahis operasyonu
 
Özel sağlık kolejinden Başkent
 
İncir Ağacından Düştü Canından
 
HAYAT KURTARAN 7 İLK YARDIM
 
30 Ağustos’ta Zafer Konvoyu
 
Menopozla Başa Çıkabilme
 
METE ŞİRKETLER GRUBU KURBAN
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Eylül 2017 (96)
Ağustos 2017 (139)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)

» » » Rize'de Havuz Doldu Taştı!..

Rize'de Havuz Doldu Taştı!..

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 30-07-2015, 17:13
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından son iki yıl içerisinde açılan olimpik ve yarı olimpik iki yüzme havuzu, yüzme bilmeyen Rizeliler'in akınına uğradı.

 

Rize'de Havuz Doldu Taştı!..

 


Bir deniz kenti olan Rize’de nüfusun büyük bir kısmının yüzme bilmediği yönündeki iddialar, son iki yıl içerisinde açılan iki yüzme havuzuna yüzme öğrenmek isteyenlerin rekor başvurusu ile ispatlanmış oldu. Rize’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından son iki yıl içerisinde olimpik ve yarı olimpik iki yüzme havuzu açıldı. Bu iki havuzdan önce Rize’de yüzme havuzu bulunmuyordu. Rize’de ilk kez açılan bu havuzlar, yüzme bilmeyenlerin akınına uğradı. Denizde yüzmeye cesaret edemeyen çok sayıda kişi yüzme öğrenmek için daha güvenli ve uzman öğreticilerin nezaretinde yüzme öğrenmek için sıraya girdi.
Her iki havuzda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile özel kulüpler tarafından açılan onlarca kursta, her yaş grubundan 5 binin üzerinde kişi yüzme eğitimi alıyor.
Olimpik Yüzme Havuzu’nda çocuklarının aldığı eğitimi izleyen veliler, açılan havuzların Rizeliler'e önemli bir hizmet verdiğini belirterek, “Biz yüzme bilmiyoruz. Çocuklarımız hiç değilse 'acil bir durumda kendilerini kurtaracak kadar yüzme öğrensinler' diye bu kurslara yazdırdık. Burada çok öneli bir hizmet veriliyor. Bu havuzları yaptıranlara teşekkür ediyoruz. Bizde bu havuzlarda yüzmeyi öğrenmek istiyoruz” dediler.
Yüzme hocaları ise yaptıkları açıklamada, özellikle çocuklar başta olmak üzere kursiyerlerin yüzme sporuna yoğun bir ilgi gösterdiklerini belirtirken, kursa katılan çocuklar ise hem eğlendiklerini hem de yüzmeyi öğrendiklerini söylediler.
Konuyla ilgili bilgi veren Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize'de yüzme sporuna ilginin beklenilenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Çelik "İlimizde ilk yüzme havuzunu 2014 yılında açmıştık. Antrenman havuzu olarak açtığımız bu havuzun ardından bu yıl da Genel Müdürlüğümüz ve Rize Yatırım A.Ş’nin arasında yapılan bir protokol ile inşası tamamlanan olimpik yüzme havuzumuz da hizmete açıldı. İlimizde şu anda iki yüzme havuzumuz var. İkisi de halkımıza hizmet veriyor. Havuzlarımızın hizmete açılması ile yoğun bir talep ile karşılaştık. Rize bir deniz kenti. Rize’nin bir deniz kenti olmasına rağmen yüzme bilen kadar bilmeyen de var. Bu anlamda ailelerimiz özellikle çocuklarının yüzme öğrenmesi için çok duyarlı. Şuan iki havuzumuzda da hem kendi antrenörlerimiz hem de kulüplerimiz ile Rize’de ki çocuklarımıza ve yetişkinlerimize hizmet veriyoruz” dedi.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı