Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (85)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » » STADI BALTALAYANLARDAN HESAP SORUN!

STADI BALTALAYANLARDAN HESAP SORUN!

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 20-10-2014, 12:57
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

STADI BALTALAYANLARDAN HESAP SORUN!

 

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de Amatör Spor Haftası etkinliklerinin son gününde Salarha Sporcu Kamp Eğitim Merkezi`nde düzenlenen ödül töreninde Ekrem Orhon Stadının yapımının gecikmesiyle ilgili yöneltilen eleştirilere cevap verirken amatör spor camiasına da tepki gösterdi.

Karal, buradaki konuşmasında, Ekrem Orhon Stadının yerine Bakanlıktan bin bir güçlükle 10 Milyon TL. bütçe  çıkarmalarına rağmen birilerinin bu projeyi yargıya taşıması sonucunda projenin geciktiğini ve eleştirilerin muhatabının siyasi irade değil, projeyi yargıya taşıyıp yapılmasına engel olan kesimlerin olduğunu ifade ederek, “Burada, projenin bütçesini çıkartan, yeni bir stat yapılması konusunda gayret sarf eden siyasi iradenin yargılanması yerine, projeyi yargıya taşıyıp yapılmasına engel olan kesimler için de amatör spor camiasının sesini yükseltmesini beklerdik” dedi.

Rize Milletvekili Hasan Karal, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Ekrem Orhon Stadının yapımının gecikmesiyle ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap vererek; “İktidarımız döneminde Rize’ye yapılan sportif yatırımlar, Cumhuriyet döneminde yapılan yatırımlardan daha fazladır. Bu tabii bizlerin bir lütfü değildir. Daha önce yapılması gereken ama yapılamayan yatırımlardır ve bizlere nasip oldu. Rize’deki yıkılan Ekrem Orhon Stadının yerine yenisinin yapılamamasının muhatabı biz siyasilermişiz gibi sürekli bir eleştiriye maruz kalıyoruz. Ekrem Orhon Stadı yıkıldı yerine farklı bir yatırım yapılmadı diye. Bizler yine gençlerimizin faydalanabileceği bir gençlik merkezi ve sporcu merkezi yapıyoruz. Bu adımları atmadan önce ASKF yöneticileri ile oturup mutabakata vardık. Yeni stat için yerimizi belirledik, Bakanlıktan bin bir güçlükle 10 Milyon TL bütçesini de çıkardık ve bu para hala beklemededir. İhalesini de yapmamıza rağmen maalesef birileri bu projeyi yargıya taşıdı ve yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

 

STADI BALTALAYANLARDAN HESAP SORUN!


Burada, projenin bütçesini çıkartan, yeni bir stat yapılması konusunda gayret sarf eden siyasi iradenin yargılanması yerine, projeyi yargıya taşıyıp yapılmasına engel olan kesimler için de amatör spor camiasının sesini yükseltmesini beklerdik. Şu an stadımızın yapılacağı yeni yerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yargının verdiği karara uygun olarak stadımızı yeniden projelendirdik. Konunun bir an önce çözülmesi yönünde gayretlerimiz devam ediyor. Bizler sizlerin emrindeyiz, her türlü taleplerinizi yerine getirebilmek adına mücadelemizi veriyoruz. Bundan sonra da üzerimize ne düşüyorsa, sizlerin talep ve değerlendirmelerini dikkate alarak yerine getirmeye devam edeceğiz. 


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı