Yeni Ford Focus, 20 Kasım'da
 
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 
Siyasi Parti Kulislerinde Yerel
FAKİR’DEN CUMHURİYET BAYRAMI’NA

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (95)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » » Rize'de Hentbol Alt Yapı Geliştirme Projesi Başladı

Rize'de Hentbol Alt Yapı Geliştirme Projesi Başladı

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-11-2016, 14:22
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından başlatılan "Hentbol Altyapı Gelişim Projesi" ile ilgili olarak Rize'de eğitimlere başlandığı bildirildi.

 

 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, (THF) tarafından görevlendirilen Milli Takım antrenörü Hakan Dinler ve IHF antrenörü Milan Petronijeviç'in Rize'ye giderek, Yenişehir Spor Salonu ve Ardeşen Spor Salonunda eğitici ve sporcularla bir araya gelip projenin çalışma tekniklerini anlattığı ifade edildi.

Açıklamada, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'in şu görüşlerine yer verildi: "Uygulamaya konulan alt yapı projesinde illerin seçim kriterlerinde, nüfusu, lisanlı ve faal olan sporcu sayısı, hentbol geleneği, üst liglerde hentbol kurulduğundan bu tarafa temsil oranı, tesis, çocukların ölçümlerinin yapılabileceği üniversitelerin var olması ve okul sayısı esas alındı. Bu kriterler doğrultusunda belirlenen 10 ilde, 160 okul 2 bin sporcu ve 200 antrenör ile proje amaçları doğrultusunda çalışmalara başlanıldı. Projede 2005- 2007 doğumlu çocuklara yönelik olarak hentbol sporunu sevdirmek, mili takıma sporcu kazandırmak, okullarda ve kulüplerde çalışan altyapı antrenörlerinin temel teknik eğitim seviyesini yükseltmek hedeflenmiştir."

Açıklamasında ayrıca projeye katkı sunan paydaşlara teşekkür eden Çelik, bu projenin gelecekte Türkiye'de hentbolu çok daha yukarı seviyelere taşıyacağına inandığını belirtti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı