Kategori > YÖREDEN SPOR / POPÜLER HABERLER > Dede 24 Saat Sonra "Çark" Etti!..

Dede 24 Saat Sonra "Çark" Etti!..


10-02-2018, 11:03. Yazar: Selim
"Bayan futbol takımına destek vermek günahtır" iddiası
- Rize Yeşilçay Spor Kulübü Başkanı İdris Ocak:
- "Buraya gelene kadar bütün hata benim hatam. Basına yansıyan her şey benim hatam. Ben hata yaptım. Sayın Genel Müdürümden özür diliyorum. Rize spor camiasından özür diliyorum. Kızlarım adına herkesten özür diliyorum"

Dede 24 Saat Sonra "Çark" Etti!..


Rize Yeşilçay Spor Kulübü Başkanı İdris Ocak, bazı yerel ve ulusal basın yayın organlarında, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun "Bayan futbol takımına destek vermek günahtır" yönünde sözler söylediği iddialarına ilişkin, "Buraya gelene kadar bütün hata benim hatam. Basına yansıyan her şey benim hatam. Ben hata yaptım. Sayın Genel Müdürümden özür diliyorum. Rize spor camiasından özür diliyorum. Kızlarım adına herkesten özür diliyorum." dedi.

Ocak, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Rize Şubesinde, 3 kadın sporcuyla birlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 ay önce bir arkadaşıyla kulübe yardım istemek amacıyla ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nu makamında ziyaret ettiğini belirtti.

Genel Müdür Sütlüoğlu'nun kendilerini ağırladığını ifade eden Ocak, şu değerlendirmede bulundu:

"Bayan futbol takımına yardım istedim. 'Kurum benim kurumum değil. Kurum Türkiye'nin kurumu. Herkese yardım etmiyorum. Bir düşüneyim. Size yardım edeceksem edeyim.' dedi. 'Bayanlara yardım etmek günahtır', böyle bir şey konuşmadı. Buraya gelene kadar bütün hata benim hatam. Basına yansıyan her şey benim hatam. Ben hata yaptım. Sayın Genel Müdürümden özür diliyorum. Rize spor camiasından özür diliyorum. Kızlarım adına herkesten özür diliyorum. Amatör spor kulüplerinden özür diliyorum. Herkesten özellikle Genel Müdürümüzden özür diliyorum. Harika bir insan. Ben çok büyük hata yaptım. Öyle bir şey konuşmadı. Benim öyle bir şey söylememem gerekirdi."

Ocak, konunun ulusal medyada bu kadar yankı bulacağını tahmin edemediğini ifade ederek, "Siyasi boyuta çevirdiler. Bu kadar tepki alacağımızı tahmin etmiyordum." diye konuştu.

Ocak, bir gazetecinin "Neden böyle bir açıklama yapma gereği duydunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bütün amatör spor kulüplerine yardım yapıldı. Miktarına bakılmaksızın herkese yapıldı. Sadece bize yapılmadı. Bayan olarak. Bayan olarak mı yapılmadı, bilmiyorum ama ben ondan dolayı tepkimi gösterdim. Yoksa herhangi bir art niyetimiz yok. 'Bize niye yapılmadı?' diye tepki gösterdik ama 'Niye yapıldı?' demiyorum. Keşke daha fazla yapılsa. Bize de hasbelkader bir şey yapılsa. Ondan dolayı tepki gösterdim."

- Kulüplerden ÇAYKUR'a destekÖte yandan Çaykur Rizespor Kulübü, Ardeşen Gençlik Bayan Hentbol Takımı, Pazarspor Bayan Hentbol Takımı, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Rize Şubesi de ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne destek açıklamasında bulundu.

Çaykur Rizespor Kulübü adına açıklama yapan Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, en büyük destekçilerinin ÇAYKUR olduğunu ve bünyelerinde 450 kadın sporcu bulunduğunu söyledi.

ASKF Rize Şube Başkanı Ali Çelik de ÇAYKUR'un bir önceki yıl kulüplere toplam 992 bin lira yardımda bulunduğunu, bunların içerisinde profesyonel kulüplere verilen yardımın yer almadığını belirterek, buz hokeyine destek veren tek kuruluşun ÇAYKUR olduğunu ve kadın hokeycilerin de olduğunu kaydetti.
Geri Dön