Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
 
Metin Kalkavan'dan Bayram Mesajı
 
RİZE ASKF BAYRAM TEBRİK MESAJI
 
Rize Ticaret ve Sanayi Odası
 
Askerlerin neden zehirlendiği
 
Yürek sızlatan kare!
 
Telekom Bölge Baş Müdürü Muammer
 
Tuvalet deliğindeki telefonunu
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Haziran 2017 (158)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)
Şubat 2017 (161)
Ocak 2017 (220)

» » Trafik Haftasında "Yaşama Yol Ver" etkinliği

Trafik Haftasında "Yaşama Yol Ver" etkinliği

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 10-05-2017, 13:55
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Trafik Haftasında "Yaşama Yol Ver" etkinliği

 

 

Rize İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından trafik haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezinde "Yaşama Yol Ver" standı kuruldu.

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından, karayolunu kullananların eğitimindeki önemine dikkat çekmek, tüm kamu kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla düzenlenen kutlama töreninde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Yaşama Yol Ver" standı kuruldu.

112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz meşgul edilmesinin önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan standı, Rize Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, İl Garnizon Komutanı J. Alb. Semih Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ile vatandaşlar ve öğrenciler ziyaret etti.

 

 

Sağlık personelleri tarafından stantı ziyaret edenlere dağıtılan el broşürleri ile 112’nin ne zaman aranacağı, 112 çağrı merkezi ile yapılan konuşmalarda nelere dikkat edileceği, 112 ekipleri verilen adrese ulaşana kadar vatandaşların ne yapmaları gerektiğini, trafikte ambulansın siren sesi duyulunca neler yapılması gerektiği konularında bilgilendirme yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaşama yol ver projesi kapsamında etkinliklerinin ve farkındalık artırıcı çalışmalarının önümüzdeki günlerde de geniş kapsamlı olarak devam edeceğini belirtti.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı